MUZIC.A
Únor 7, 2018
DUHOVKA
Únor 12, 2018
Zobrazit vše

BOHYŇA

Seděla jsem koncem loňského roku ve svém loftu v kuchyni za rozsvícenou obrazovkou počítače a melancholicky si shrnovala svůj rok – co dal, co vzal, odkryl či naopak skryl, ať už příjemná překvapení nebo méně šťastnou realitu. Když tu mě napadlo, že bych se místo babrání v minulosti měla zaměřit spíše na to, co bude v nadcházejících dnech, týdnech a dost možná i měsících. Klikla jsem na chatové okénko, pod kterým se objevila Helena. Také zrzka, ale světlejšího tónu s kočičíma očima, za kterými od prvního okamžiku, kdy jsme se setkaly, svítily plamínky vřelosti a sympatií.

Bylo léto předloňského roku a my seděly na natáčení za okny se žaluziema, aby nás žár letního dne nesežehl dozajista. Během zkrášování, které na mě Helča prováděla jsme toho namluvily spoustu. Mimo jiné o mých zájmech, zkušenostech s cestováním, jejích dětech (nikdo by neřekl, že jí doma čeká dospělý syn, kterého dobrodružně počala v mladých letech a ještě s cizincem), životní krizi, práci obecně a v neposlední řadě i o blogu. Helenku zaujalo focení, kde by se vyblbla. A na to jsem si v onen okamžik v Bushwicku, kde mě ten den z okna rozhodně nespaloval žár slunce, nýbrž zužovala zatažená mračna, která umocňovala depresi z konce roku, vzpomněla.

A tak jsem zírala na to chatové okénko a hledala slova, kde začít… Nakonec jsem napsala upřímně – tedy, že je konec roku a je čas se konečně vrhnout na to plánované experimentální focení! Nový rok, nové spolupráce, nové začátky… nezapomněla jsem připsat přání do Nového roku a pozdrav z Big Apple. Pod PS jsem doplnila, že zatím nic specifického nevím a že je první, komu píši, zda by vůbec při svém pracovním tempu našel v diáři volné okénko, je ona.

Helenka po pár chvílích odepsala nadšeně! A připsala, zda znám Michaelu Dzurnou, ať si jí najdu na Facebooku, že je moc šikovná.

Tak se stalo.

Vyskočily na mě fotografie plné něhy, emocí, éterické ženské energie. Polkla jsem. Můj jazyk slintal po takové spolupráci už příliš dlouhou dobu! Práci fotografky Dzurné jsem totiž již nějakou tu dobu sledovala, nicméně jsem si fotografie nespojovala s jejím jménem. A tak jsem se zaradovala nad hrou osudů a opatrně jsem tedy obeznámila cizí osobu/rozumí se Michaelu s tím, co jsme právě s Helčou vymyslely a zda by se chtěla přidat… K mému překvapení jsem na odpověď nečekala dlouho. A byla kladná! Všechny jsme se náladou sešly v ten správný čas a tak jsme se vrhly do plánování.

Boty Baťa, šperky Antipearle

Kromě spousty nadšení mi přišla i zpráva s jasnou představou konceptu od fotografky: „…ty si taka grecka bohyna myslim rovne strihy a pevne material budu na tebe trcat.neviem no. ked som pozrela tvoje foto hned ma to inspirovalo urobit to ako sochy.krasne zenske,zvyraznit tvar tela. pocitovo a vyrazivo jemne ale pri tom velka sila a nedosiahnutelnost.“ V tu chvíli mi bylo jasné, že jsem svěřena do dobrých rukou, které si jsou moc dobře vědomy, co přesně a jak chtějí zachytit. Těšila jsem se!

V druhé polovině ledna už jsme stály v AP Fotostudiu, kde se sešly samé talentované ženy, které bez okolků nazývám velkými rybami, které si sebejistě plavou ve svých vodách a jsou jednimi z těch největších – Míša, Helča, Ludmila (kterou jsme vzaly do party z FranckProvost) …a má maličkost také nechyběla.

Nesmím zapomenout na Martina Havla, se kterým jsem začala spolupracovat loni a jeho modely jsem vynesla několikrát třeba na KVIFF, Zlínském filmovém festivalu nebo Fashion Star Night. Martin dozdobil naší partu svou nejnovější kolekcí s názvem „Princezny„. Jeho tvořivost, která se povětšinou halí do tmavých barev, jsem si oblíbila kvůli propracovanosti, skrytým detailům a eleganci s neskutečně ženskou energií. A to byl právě důvod, proč jsem martina oslovila ke spolupráci v tomto seskupení.

A tak vám dnes mohu představit nový editorial Femme Armeria ve spolupráci s Martinem Havlem, ze kterého mám upřímnou radost! Věřím, že naše snažení oceníte – budu ráda za vaše komentáře pod článkem! Mě nezbývá už nic jiného, než poděkovat všem zúčastněným a přát si v tomto uskupení další spolupráci. Sny jsou vyslyšeny a plní se dříve, než byste čekali! Stačí jít jen naproti…

Fotograf: Michaela Dzurna

Make Up: Helena Zvěřinová

Hair Styling: Ludmila Havlová/Franck Provost

Produkce: Nikol Kouklová

 

 

 

 

2 Comments

  1. Terri Peterk napsal:

    Ty fotky jsou skvělý, nejdřív jsem si myslela, že je to někde stažený z internetu 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *