KAM NA DÁREČKY?
Prosinec 6, 2016
IN LOVE WITH…
Prosinec 24, 2016
Zobrazit vše

AM I TWIGGY?

Protože je v New Yorku stále hezké počasí, vyrazila jsem si včera do ulic nalehko. Procházela jsem se svým domovským Bushwickem, kde vznikla i série těchto fotek. Protože je naše zrdcadlovka poněkud těžší, než mobil, tak jsme vše nafotili na nový model Sony Xperia XZ a myslím, že je to paráda – co myslíte? Budu ráda za názory a ohlasy formou komentářů pod článkem. 🙂 Já osobně si myslím, že jsem nikdy neměla lepší fotky – barvy, ostrost, zachycení pohybu. Ale recenzi si nechám na jindy do samostatného článku! Raději bych pár vět věnovala onomu sousedství, které se neskutečně za poslední léta změnilo a je takříkajíc v rozkvětu. Slovo „Bushwick“ jsem v posledním měsíci skloňvala snad ve všech pádech, protože se stalo na nějakou dobu mým domovem. Vysvětlovala jsem nejenom své rodině, ale také přátelům jak jsme sem došli a proč jsme si vybrali za druhý domov právě Brooklynskou čtvrť. O členech naší domácnosti jsem se již zmínila v předchozím článku, který popisoval první kroky novorozeného „New Yorkera“, pozornost si však zaslouží i zdejší ulice a atmosféra.

red-hair-in-nyc

carav_fotor

Je tomu měsíc a pár dnů, kdy jsme sem zabloudili na základě inzerátu. Po výstupu z metra nás uhranuli stovky metrů pograffitovaných zdí, což se může zdát na první pohled jako vandalství, nikoliv v tomto případě. Počmárané zdi tu nejsou projevem bezohlednosti, ale uměleckými počiny, které fasádám tohoto sousedství dodávají pozitivního ducha a zkrátka k Brooklynu tak nějak patří. Není žádným sedmým divem, že na ulici natrefíte na skupinku turistů třímající papír s názvy a popisky děl. Desítky útulných podniků, které obklopují sousední ulice do dnešního dne neustále fascinovaně narážím na nové a novější a neskutečně cool vetešnictví jsou bonusem pro pátrající povahy, které rády objevují poklady stejně tak, jako já. Asi jste už zaslechli něco o nezávislém a umělci prolezlém Williamsburgu (pokud mě sledujete pravidelně, tak zdejší atmosféru jsem popisovala nedávno ve svém článku). Čtvrť s uměleckou atmosférou plná hipsterských barů a designerských obchodů poslední dva roky nenápadně směruje k mladšímu, nedaleko vzdálenému bráškovi Bushwickovi, protože zde najdete o dost levnější všechno – pivo, bydlení, jídlo i oblečení. Oblíbené poutní místo Bedford Ave  s vyhlášenými second handy vyhnal Apple a Whole Foods Market s předraženými organickými potravinami.

15322495_10211356921462886_1095347366_o_fotor

Semišové boty/JeffereyCampbell, 3/4 kalhoty/Lindex, blůza s netopýřími rukávy/The Twiggy Shop, vintage kabát/The Goodwill Store

Brooklyn je vůbec zajímavé místo a rozhodně stojí za návštěvu, byť jste v NYC na pár dnů! Je to samostatná jednotka, která to sice má těžký, protože přiléhá k vyhlášené světové metropoli, nijak za ní ovšem neklopýtá. Brooklyn je plný zajímavých galerií, divadel, jazzových klubů, restaurací, biografů, muzeí, má svou Botanickou zahradou nebo parky (obzvláště doporučuji procházku po Brooklyn Heights, kde je nejkrásnější výhled na Manhattan nebo Prospect park s malou ZOO). Už je tomu dávno, co zde  panoval strach v nočních hodinách – naopak je tu bezpečno a díky různým klubům i rušno do ranních hodin. Dostupnost z Manhattanu je díky NONSTOP servisu metra (doporučuji linku L na Bedford a potom projít pěšky) bezkonkurenční! Možná si cestou v metru směr Brooklyn všimnete nápadných davů (je to dáno i tím, jak se podivně oblékají) převážně mladých lidí. Ano, většina omladiny se sem stěhuje proto, že Brooklyn je zkrátka o nějakou tu babku levnější, než adresa na ostrově. Což je ale dalším pozitivem! Během svého výletu tu můžete natrefit na spoustu zajímavých lidí, které vás třeba pozvou na svůj koncert nebo do svého nově otevřeného cool podniku. 🙂 A o náhodná setkání a dobrodružství při cestování přeci jde!

15300582_10211357516557763_408741597_n_fotor

Po popisu lokace, kde jsem fotila se konečně dostávám k samotnému outfitu, který ilustruje tento článek. Musím se přiznat, že od doby, co jsem objevila kousky na The Twiggy Shopu, tak bez nich nedám ránu! Modely se staly stálicemi mých kreací. Tentokrát mám z tohoto eshopu černou halenku s netopýřími rukávy, kterou ráda kombinuji s kalhotami s vyšším pasem nebo sukněma. Z krabice jsem posvátně vytáhla semišový poklad, který jsem objevila v část SoHo – boty na podpatku, které se navzdory svému vzoru dají zkombinovat snad se vším. Prošívaný kabát v hráškové barvě jsem pořídila před několika týdny ve vintage a jsem na tento úlověk náležitě pyšná, aby také ne, když stál pouhých 500Kč!  Kabelka mé zamilované značky Longchamp je mojí každodenní kamarádkou do nepohody, protože je neuvěřitelně skladná a praktická (vejde se do ní neskutečné množství věcí). Posledním kouskem jsou pohodlné 3/4 kalhoty z Lindexu, které dělají v mém šatníku parádu již třetí sezónu.

jhjh_fotor

Foto credit @karelhermanek by Xperia XZ #SilaOkamziku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *