FAKTORKA NA ZÁŽITKY
Červenec 22, 2018
BACK TO SCHOOL
Září 14, 2018
Zobrazit vše

AMERICKÉ BIDÝLKO

Už naprosto chápu, co to tady v USA a kor v blázinci, jakým NYC je, znamená čas. Lidé velice často používají slovní spojení ‚děkuji za Tvůj čas‚ a to i v případě, že dočtete mail až do konce a smysluplně na něj odpovíte  nebo s někým prostě jen ztratíte pár minut konverzací. Dokonce i v případě, kdy dorazíte na schůzku či casting a nedostanete za to zaplaceno, protože čas, to jsou tady peníze.
Velmi rychle jsem pochopila, že Američané na peníze přepočítávají všechno. Je to smutné a zároveň praktické. Je to nelidské a zároveň obdivuhodné. A především  je to oprávněné v souvislosti se systémem, který tady v zemi padesáti států vládne.
Tak třeba už jen to, že se ve dvaceti letech upíšete vpodstatě k takové jejich hypotéce a to jen abyste vystudovali vysokou školu. No někde si na to zkrátka vydělat musíte! Někdo splácí celý život a stravuje se pak levným jídlem, protože uplatnit se v téhle džungli také zabere pár řádek měsíců ba možná let! A co teprve, když chcete coby dospělý jedinec někde solidně bydlet a nesdílet do svých čtyřiceti let byt se spolubydlícíma nebo snad dokonce mít auto a další nepostradatelný věci dnešní doby…
To se  pak prostě musíte otáčet jak na bidýlku sedm dní v týdnu a to ještě zdaleka nepřišla řeč na rodinu a výlohy s ní spojené.
Proto NIKDY Amíkovi neříkejte, že lidi z jeho země jsou hloupí a nevdělaný byť je to pravda všech pravd. Bohužel ne každá rodina má na to se zadlužit do morku kostí jen proto, že jejich dítko bude mít diplom. Země zaslíbená – spíš zadlužená.
Z toho plyne: Nejsme na tom se školstvím rozhodně tak špatně, jak furt říkáme. Vlastně na tom obecně nejsme vůbec špatně! Važme si toho. Já si vážím této zkušenosti a trochu odvráceného pohledu na věc. Na svět. Na jinou mentalitu a jsem fakt upřímně ráda za to, že tuto zkušenost a možnost o tom takto uvažovat vůbec mám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *