HANA MARIE MAROUŠKOVÁ: VÝČITKOVÁ DIETA

VLOG. VLOGOVAT. VLOGUJE. VLOGUJI.
Květen 23, 2015
JAK SPRÁVNĚ CESTOVAT
Květen 27, 2015
Zobrazit vše

HANA MARIE MAROUŠKOVÁ: VÝČITKOVÁ DIETA

Zdravím Vás!

 

Hned jak mě Nikol poprosila, abych jí napsala něco na její blog, věděla jsem, o čem článek bude. Je to téma, které je citlivé a které jsem dost dlouho zkoumala. Hlavně a jenom na sobě. A v poslední době, když vidím kýžené výsledky, z toho mám hodně dobrý pocit. Myslím, že za to dostanu nějakou cenu. Možná vydám knihu. Pro ten případ raději upozorňuju, že všechny následující věty podléhají autorskému právu.

Hodlám se teď dost dopodrobna rozepsat o Výčitkové dietě podle Hany Marie Marouškové. Trochu textu jsem napsala tučně, abyste viděli rozdíl mezi tučným a netučným.

Takhle. Nikdy jsem nebyla tlustá, i když někdy žeru jak protržená. Nicméně byly okamžiky, kdy jsem cítila, že bych měla zabrzdit a zamyslet se nad svým životem. Když jsem se začala zadýchávat do schodů… například. Ano, každý si teď asi řekne, že bych měla spíš více cvičit, ale něco mi říkalo, že bych se měla zaměřit především na stravovací návyky. Asi není úplně cajk sníst haribáče, protože mám chuť na sladký a pak, protože mám chuť na slaný, do sebe natlačit pytlík chipsů. Jasně, sladký se dá nahradit ovocem, místo soli používat česnek nebo jiný koření…a bla bla bla. Ale já jsem se začala fakt zamýšlet, jak dát tělu to, na co má chuť a zároveň nemít výčitky! A pak to přišlo. Vymyslela jsem VÝČITKOVOU DIETU.

V čem spočívá? V mém případě jsem se v ničem nezačala omezovat, naopak, když máte k této dietě klíč, můžete jíst cokoliv. COKOLIV! Důležitý je, najít si k výčitce zdravý protipól. Chcete si dát kremroli? Oukej, ale do tý cukrárny si pro ni dojděte pěšky. I do schodů. Je léto, pařák, máte chuť si koupit zmrzku? Není problém, zajezte to ale celou paprikou… I langoše si dáte bez výčitek, protože víte, že v tucích se zelenina rozkládá líp a dáte si druhou papriku. Doufám, že máte rádi papriky?!

Výčitková dieta funguje i opačně. Můžeme jí říkat dieta pochvalovací, těšící se, odměňovací. Například někdy se mi zkrátka stane, že jdu v metru po eskalátorech. Prostě je jen tak mimoděk je celé vyjdu, aniž bych to plánovala. Mám z toho radost. A za to je třeba se odměnit. Třeba makronkou nebo tak něco. Záleží, kde zrovna z metra vystoupím. Aniž bych chtěla dělat reklamu, velmi kvalitní odměny se dají sehnat na Můstku v pasáži Světozor, kde je jedna nejmenovaná (a přece jmenovaná) cukrárna, kde prodávají nejlepší pohár Oklahoma. Ale po těch letech se umím odměnit prakticky kdekoliv…

Pevně věřím, že jste to takhle ve zkratce pochopili a že díky tomuto článku letos neupadnete do depresí. V depresi totiž většinou na výčitkovou dietu zapomenete a jenom sníte čokoládu. A nic k tomu. Jen čokoládu. A to jde hodně do boků a na stehna. Na to bacha!

Držím palce a jsem připravena Vám zodpovědět jakékoliv doplňující otázky. Ty můžete směřovat na Nikol, ona mi je zcela určitě a ráda předá. Přeju Vám krásné a na zážitky bohaté léto!

 

 

Vaše

 

Hana Marie Maroušková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *