AM I TWIGGY?
Prosinec 7, 2016
PRO-SI-NEC
Prosinec 31, 2016
Zobrazit vše

IN LOVE WITH…

Komu jsem věrná? Pokud se jedná o módu, jsem přelétavá, protože to prostě nelze – myslím tedy nosit pouze jednu značku. 🙂 Pokud jde o jídlo, tam se mé chutě tříští většinou mezi asijskou, thajskou nebo italskou kuchyni.  Co se týče mého osobního života, tak tam se snad nemusím nijak vyjadřovat a pokud se zeptáte na techniku, tak tam jednoznačně vítězí značka SONY, kterou používám již více jak pět let! Myslím si, že v tento čas, kdy zajisté mnohým z vás Ježíšek nadělí vouchery nebo magické obálky plné papírků, je čas na rekapitulaci a malou recenzi telefonů, které bych skutečně každému doporučila. Nákupy po Vánocích mají jednu neskonalou výhodu a to sice neskutečné slevy z původních cen, takže pokud vážně zvažujete koupi nového mobilního přístroje, tak čtete ten správný článek! Představuji tři přístroje, které jsem měla možnost testovat během uplynulého roku. Pokud byste náhodou měli doplňující otázky nebo můj článek nebyl pro některé z vás dostatečně vyčerpávající, komentáře pod článkem jsou více než vítány! 

Představuji vám mého věrného společníka, který je semnou skutečně na každém kroku! Je jím Xperia XZ, která mi dělá společnost již dva měsíce a tak nastal ten pravý čas na recenzi. Hlavní výhodou tohoto typu chytrého telefonu jsou pokročilé technologie, profesionální fotoaparát (který bych obzvláště vyzdvihla) a inteligentní správa baterie a chytrými funkcemi (výsledkem je dvojnásobná životnost baterie.), které se přizpůsobí jen a pouze vám a vašemu dennímu rytmu. Pokud se o něčem dá říci, že je to dokonalost sama, tak je to bez jakéhokoliv nadbíhání právě tento smartphon!

Pojďme se ale u tohoto modelu zaměřit právě na tolik opěvovanou funkci fotoaparátu (důkazem budiž mé fotky na mém Instagramovém profilu, kam fotím zásadně mobilem), která slibuje zachycení #silaokamziku v jakémkoliv pohybu bez rozmazání. Ostré a barevně přesné fotografie (díky snímači RGBC-IR) vznikají mimo jiné i díky trojitému snímání obrazu, který umožňuje analyzovat, přizpůsobit se a pořídit dokonalé snímky i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Díky voděodolné konstrukci se nemusíte obávat ani vody (jsem svědkem, kdy mi telefon spadl do plného umyvadla  a bez viditelných známek pracuje tak, jak má), takže už není žádný důvod ke starostem. Xperia XZ vydrží více než jen pár cákanců, které k životu prostě patří – můžete tedy pustit z hlavy obavy z náhodného polití nebo z nečekaného lijáku.

Nesmím opomenout ani design, který je i v tomto případě modelu minimalistický, jednoduchý a praktický. Telefon má velký displej, takže se na něm dá pohodlně prácovat a vyřizovat za pochodu emaily (vyřizuji si na telefonu prakticky 60% mé práce na blog) a zároveň není těžký. Zaoblené rohy jsou příjemné na omak a bonusem je i neškrábavý materiál, který telefon udržuje v dobrém estetickém stavu.

Smartphone Xperia XZ používám mimo jiné i na produktové focení k článkům na blog. V poslední době jste mohli vidět většinu fotografií v článcích pořízených právě z tohoto přístroje.

Xperia X Performance semnou tráví již více jak půl roku a zažili jsme spolu letos spoustu dobrodružství, konkrétně v Rakousku v Alpách, v Bruselu, Seville, Švédsku, na Rhodosu i v New Yorku na jaře. Mohli jste tak během tohoto roku posuzovat kvalitu a výslednou práci na sociálních sítích, kam běžně sdílím fotky nebo příspěvky nebo zde na blogu v článcích, které velmi hojně doplňuji fotkami pořízenými na telefonu. Stejně tak jako u výše zmiňovaného modelu bych vyzdvihla velmi dobrou kvalitu fotoaparátu, který navíc velmi rychle a pohotově ostří, takže pořídíte fotky i v těch nejnáročnějších situacích. Specialitou Xperia X Performance je zakřivený displej a nepřerušovaná kovová čerň. Můžete si vybírat mezi exkluzivním povrchem grafitově černé, bílé, limetkově zlaté nebo růžově zlaté barvy. Baterie vydrží v běžném provozu celý den.

Xperia X Performance byl letos nepostradatelná součást mého blogerského života – jak na cestách, tak za „běžného provozu“, kdy jsem vyřizovala za chůze emaily i sociální sítě. 

K Xperia Z3 Compact mám velmi dobrý vztah. Nejenom proto, že to byl jeden z mých prvních Soňáckých telefonů, ale také proto, že mi oddaně slouží až do dnešních dnů – respektive mému Karlovi, který je díky němu momentálně ve spojení s Českou republikou (má v něm svou českou simku). Dalo by se tedy říci, že jsme skutečná „Sony rodinka“. Ačkoliv je můj manžel jinak věrný konkurenci, tak v důležitých chvilkách sahá po mém telefonu, jelikož dělá zkrátka lepší a kvalitnější fotografie, což ve vyjímečných případech žádá lepší telefon! Krom toho, že Z3 Compact je stále technicky skvělý telefon, tak je stejně jako výše zmiňované voděodolný (ponořit ho můžete až do 1m), také místo v telefonu se dá skvěle navýšit díky mini SD kartě a je podstatně menší než novější typy, takže se vejde do každé kapsy a psaníčka. 🙂

 

Foto: Sony mobile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *