BERLIN CALLING
Červenec 13, 2016
JAK SE ZE MĚ STALA PIN-UPKA
Červenec 16, 2016
Zobrazit vše

JSEM INLINE

Dostávám se do formy. Psací i tělesné (obojí jsem totiž poslední měsíce značně zanedbávala). Není mi trapné ukázat své slabiny v podobě nevyrýsovaného bílého břicha, protože to k mému foto typu prostě patří a párek kil navrch se snad rozplyne jako mrak – mám totiž brusle! Vyzrála jsem nad svou nechutí k jakémukoliv nucenému sportu pro kýžený pekáč buchet či celý vyrýsovaný spodek. Nepodporuji onu challenge smršť na sociálních sítích, která je přehlídkou umělé motivace na úkor oněch šesti stovek dalších chudáků kámošů, kteří to musí likovat. Ne všichni jsou totiž vaši skuteční přátelé a ono to může vypadat trošičku podivně, když se chlubíte, kolik jste už zhubl, uběhl nebo kolik jste toho pomalu vy**kal. Appky, které počítají kroky a kalorie jsou mi nějakým záhadným způsobem nesypatický. A nejsem zakomplexovaná, demotivovaná nebo snad unavená z diet, krabičkových přídělů nebo meetingů s osobním trenérem, který mi na míru vytvořil jídelníček. Nikdy jsem totiž nic podobného nezkusila. V mém šesta dvacetiletém životě jsem nikdy nedržela dietu (tak a je to venku) a nikdy jsem (zatím) neměla radikální potíže s váhou. V posledním roce se mi (asi ze samé spokojenosti v manželství) udělal faldík na bocích a možná se i trošku zakulatilo pozadí, ale to je možná jen spjaté s věkem a zpomalujícím se metabolismem. Proč celou tuto filosofii píšu je fakt, že jsem konečně našla kompromis! Po deseti letech budu totiž jezdit na bruslích!

IMG_4038

Collage_Fotor

Před několika málo měsíci mi přišel email s nabídkou výběru inline bruslí dle vlastního výběru v Hervis sportu. Po nevěřícném nekolika minutovém zírání do monitoru jsem ale nakonec našla odpověď: „A proč ne?!„, takže jsem se po několika dnech doplížila k prodejně v OC Smíchov, kde jsem si v pudové sebezachově kromě bruslí, vybrala také  soupravu chráničů a kupodivu se mi zalíbila i sportovní móda jako batoh, legíny nebo nezařezávající se spodní prádlo (což je u sportu důležité, o si budeme namlouvat). S údivem jsem zjistila, že mi sedí móda od Adidasu (tedy kromě oné výrazné čelenky s jasným logem Nike) a nemalý údiv mě čekal i o několik dní později, protože jsem přišla na šílenou pravdu o mém zapomenutém umu jezdit na kolečkových bruslích (a to do všech castingových formulářů suveréně uvádím své sportovní dovednosti)! V prvních minutách jsem si připadala jako analfabetka a byla jsem odhodlána dát i tomu poslednímu zábavnému sportu vale, ale možná právě murphyho zákony tomu tak chtěly a v pár posledních vteřinách mi to začalo jakš takš jít. Po nějaké době jsem se poměrně slušně rozjezdila a hodlám to s každým výletem na bruslích vylepšovat! Tímto opravdu srdečně děkuji za nabídku, protože jsem se konečně odhodlala provozovat nějakou aktivitu (i když pouze rekreačně) blahodárnou mému tělu i duchu. Takže sportovnímu létu zdar!

IMG_4032

IMG_4150

A JAK JSTE NA TOM SE SPORTEM VY?

Foto credit: Angelina Nga Le

1 Comment

  1. Monika napsal:

    Dřív jsem na in-linech jezdila docela hodně, ale od té doby co mám psy, tak když je čas na to být venku, tak procházkuju. Ale budu je muset alespoň někdy vytáhnout, naše placaté město je na ně jako dělané.
    Jinak jezdím hodně na kole, ale to jen v rámci dopravy, a miluju jógu.

    http://www.42stupnu.blogspot.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *