NEJLEPŠÍ MOMENTY Z MBPFW
Září 8, 2015
KAM MÍŘÍ MÉ KROKY V NYC
Září 21, 2015
Zobrazit vše

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Téměř každý z nás se jednou v životě ocitl mezi nebem a zemí, tedy v meziprostoru asi deset kilomentrů nad pevnou půdou pod nohama a fascinovaně vyhlížel miniaturní svět pod sebou. V tuto chvíli tak nějak dostanete dojem pomíjivosti a nadhledu nad všemi těmi závažnými problémy, které řešíte tam dole. Řeč je o letu a já jsem pokaždé fascinována novou lidskou dovedností – umíme létat. Napadá mě spousta různých myšlenek a témat, které jsou pravděpodobně způsobeny přetlakem nebo vzácností tohoto okamžiku tohoto nevšedního prostoru. Na mé poslední cestě, kde tento článek píšu jsem došla k závěru, že nejenom pro naše podnebí, ale obecně by se dala prohlásit existence pouze dvou ročních období. A to sice – bez kamarádek a s kamarádkami.

ppplklll

S kamarádkami trávíte spoustu času. Důležitého času. Prožívají s vámi absolutně všechno do těch nejtitěrnějších detailů a máte pro sebe naprosté pochopení. Podporují vás v dobrém, zažívají vás i ve zlém. Znáte se dokonale. Jste parťačky a váš vztah (narozdíl od těch mileneckých) je často na celý život. Radíte se, pomáháte si, bavíte se, zažíváte dobrodružství, podáváte si kapesníčky, když je potřeba… Zkrátka mít dobrou kamarádku je nezbytná součást vašeho života. Pokud jste si tu svou ještě nenašli – nezoufejte. Taková věc se nedá uspěchat, je třeba vyčkat na tu správnou chvíli a věřte, že tu pravou přítelkyni poznáte na první pohled. Budete si rozumět, pravděpodobně budete mít stejný pohled na věc i názory na politiku, budou vás spojovat společné zážitky nebo zájmy (nemyslím pouze o druhé pohlaví).

KJHGF

A co mají společného kamarádky a počasí? Divili byste se, ale víc, než byste si mysleli.

lllllll

Bez kamarádek většinou prožíváte teplé měsíce prázdnin, protože je většinou trávíte s blízkými osobami na dovolených, vyjíždíte poměrně často do míst, do kterých se nepodíváte za celý rok a navštěvujete jiné lidi než obvykle. Po návratu do reality si většinou sdělujete zážitky, řešíte nové komlikované vztahy a celý svět se vám otočí o 180’stupňů. Léto je vlastně jeden dlouhý, vzrušující zážitek a proto se na něj těšíme každý rok zas a znovu. Přináší nové lidi i nové zážitky

Ty chladnější dny, tedy zimní, trávíme nad skleničkou dobrého vína (kdo by si kupoval hnusné) nebo doslova konví čaje a vyprávíte si dlouhé příběhy, aby vám nepříjemné, sychravé počasí uteklo rychleji. Detaily jsou nezbytné, protože jenom tak pochopíte celou zápletku, kterou se poté snažíte dlouhé hodiny rozluštit. Je to skutečně napínavé a vzrušující. Když máte štěstí a vše dopadne dle vašich představ, v jeden okamžik začne působit vyšší síla a začne se opět oteplovat (přichází tzv. Jarní dny) a vy máte před sebou slibné období s druhým člověkem. Začnou vám v břiše létat motýli a svět se rázem mění v to nejkrásnější místo pod Sluncem. Často se tomu také říká „leze na tebe jaro“.

11922829_911530925551156_1502574299035368806_o

Ať tak či onak, ať s partnerem nebo bez – máte zkrátka slunné a teplé (veselé) nebo zatažené a chladné (smutné) dny. Něco mezitím by se dalo shledat za nudné a pokud se zrovna nacházíte v tomto mezi období, vytáhněte svoji kamarádku a změňte to! Já už pomalu přistávám a přicházím zase do světa naší rutiny a normálních myšlenek. Čeká mě pár posledních letních dnů za velkou louží a už se těším, až všechno proberu se svou kamarádkou, kterou jsem neviděla celé léto! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *