DĚJE SE NĚCO?
Červenec 25, 2016
ZALÍBENÝ KOUSEK
Srpen 9, 2016
Zobrazit vše

KLUB FILMOVÉHO DIVÁKA

Prázdniny v plném proudu a volné večery přímo vybízí ke sledování všech těch neskutečných trháků, které jsme si slibovali a odkládali je na někdy/nikdy. Kdy jindy budete mít příležitost tohle všechno dohnat? Musím se přiznat, že jsem celkem filmový fanda a miluji ten pocit, kdy se během několika hodin podíváte do nejrůznějších koutů světa, prožijete osudy cizích lidí, které vás třeba i dojmou a ledacos se i dozvíte nebo přiučíte. Já jsem se během posledních několika dnů přesunula do Ameriky, Irska, ale také Čech a sledovala skutečně neskutečné příběhy obyčejných lidí s pohnutými osudy. A tady je můj objektivní pohled na jednotlivé z nich! Chtěla bych ještě doplnit, že všechny filmy si pořizuji na BlueRay většinou v Bontonlandu a nestahuji, nekopíruji a nepodporuji pirátství v jakékoliv podobě. Nejenom že tím podporuji tvůrce, umělce a producenty, ale mám tak nějak lepší pocit i z toho, že si potom pro ten svůj oblíbený film můžu kdykoliv sáhnout a pustit si ho zas a znovu. Na svou sbírku, která čítá několik desítek filmů a ve skříni kupí do precizně srovnaných komínků, jsem náležitě pyšná! 

jennifer-lawrence-joy

JOY

Joy je ve středním věku a je soběstačná žena, která před 17ti lety toužila ve skrytu duše po něčem skutečně velikém. A nebyl by to hollywoodský trhák, aby se neukázalo, že svůj americký sen si může splnit skutečně každý! Rozhodne se pro radikální změnu a svůj už tak dosti tragický život, ve kterém se stará nejen o své dítě, ale také o bývalého manžela, fanatickou matku i věčně randícího otce, vezme pevně do svých rukou. Zapoměla už téměř, jaké byla vynalézavé dítě a proto se rozhodne vrátit do dob dětství, které pro ni znamená absolutní svobodu. Nechá si patentovat svůj vysoce praktický vynález a bojuje o jeho úspěch za cenu osobního bankrotu. Takový tah sebou ovšem nese různé nástrahy a chyby začátečníka. Dojemný příběh holky od vedle získal Zlatý glóbus a nominaci na Cenu Akademie.

720x405-MCDBROO_FS031_H

BROOKLYN

Příběh mladé irčanky Eilis, která se po válce vydá za oceán hledat štěstí v jakékoliv podobě, protože jí to řekla starší sestra je velmi dojemnou podívanou. Loď ji vyplaví do absolutního neznáma, tedy do prostředí, které ji není blízké a počáteční splíny , které se zdají být nepřekonatelné zvládne s grácií. Dopomůže ji k tomu také samozřejmě první láska s italským krasavcem. Jenže životní idylka se změní po krátkém telegfrafu z domova… Jak se vypořádat s osudem? Jak zapřít touhu a pudy? Jak oznámit pozůstalým, že se nebude přizpůsobovat jejich životu? To vše je k vidění v tomto historickém dramatu. Lze jen dodat, že skutečné příběhy inspirují ty největší Hollywoodské trháky a ani v tomto případě tomu není jinak.

13592410_10154274915904280_5365920524628556623_n

PADESÁTKA

Prvotina Vojtěcha Kotka sice může v prvních minutách pobavit i překvapit hvězdným obsazením (které by se dalo nazvat dojemnou podporou přátel a kolegů z branže), ale v druhé polovině předvídatelnost jednání hlavních postav začne poněkud nudit. Příběh otce, který chtěl mít ze svého syna běžkaře a ten se místo vrcholového sportu uchýlí ke sběru selfie aktů, které pořizuje s poněkud vyzrálejšími ženami nebo vedlejší příběh mamáčka, který zoufale hledá svého pokrevního otce v podání Marka Taclíka je herecky dokonalý, nicméně dramaticky pokulhává. I kdybych přála všechen úspěch mládí a novým talentům, bohužel nemohu v tomto případě sloužit. Nicméně důrazně dodávám – udělejte si názor sami! Zkrátka zase jedna oddychovka s pokleslým českým humorem a skvělým obsazením.

captain-fantastic-starring-viggo-mortensen-in-theaters-july-8-964539

TOHLE JE NÁŠ SVĚT

Když se rozhodnete pro jiný životní styl a vaše děti s vámi nesouhlasí. Když se stane neštěstí a vaše rodina vás potopí. Když ve všem, co děláte vidíte smysl. Když si zajdete na tento film do kina, nebudete litovat! Pohled na život ve 21.století zcela jinak – semele nás konzum? Co je správné a nejlepší pro vaši rodinu? Jaké máte hodnoty a co by bylo, kdyby jsme nebyli vybavení všemožnými vynálezy dnešní doby? Nejenom tyhle otázky vám poběží hlavou, až budete vycházet z kino sálu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *