MOUDRÝ ČLÁNEK
Březen 13, 2017
PROSTĚ KAFE
Březen 26, 2017
Zobrazit vše

KOSMEPOLITNÍ

Bez čeho se tady v NYC neobejdu a proč? Bez péče! Ne, že bych byla nějak zásadně zanedbaná, ale na drahé procedůry každý třetí týden tu zkrátka jaks nejsou prostředky a i když to ze všech filmů známe už jako motto, ten čas tu skutečně teče nějak rychleji! Udělat si ale sebe čas je zásadní odrazový můstek…a tak když jsem měla takhle jednou zase svou „nedělní zkrášlovací chvilku“, napadlo mě sepsat, co v posledních měsících používám, jaké produkty jsem si oblíbila a proč jsem se vydala na lov do neznámých vod, i když mám extrémně citlivou pleť, která nesnese experimenty. Nelituji ale ani trochu – už jsem pochopila, co všichni na tom bláznivém nakupování po internetu nebo tady v USA mají! Je tu spousta značek, tedy i výběru, vychytávek, trendů i v líčení, je to tu o poznání levnější, takže si nemusíte připadat, že váš zázračný zkrášlovací kalíšek jakéhokoliv druhu vyvažujete zlatem a tudíž si ho neprakticky a nesmyslně šetříte… Některé situace mi vyloženě zjevili a podbízeli super produkty, které si už trůní na mé kosmetiké poličce – a tady je můj březnový výběr toho nejlepšího!

Německá bio kosmetika Phyris není na našem trhu příliš známá, i přesto její výrobky používá několik estetických klinik po Praze. Velmi šetrná, příjemně parfémovaná kosmetika v designových lahvičkách je zárukou kvalitní péče, kterou momentálně svému tělu dopřávám v podobě séra proti celuitidě a nedokonalostem a také peelingu, který je rafinovaně v prášku (nanesete na pleť s trochou vody a ve chvilce se prášek promění v jemnou pěnu, která vyčistí vaši pleť a zbaví ji nečistot). Konzistence je velmi jemná, takže máte skutečně pocit, že jste své tělo pohladili…

V sekci pleť budu ještě chvíli pokračovat. Základními a zásadními složkami je pro mě osobně čištění pleti – tuna líčidel z nejrůznějších focení, divadel, natáčení a společenských událostí dává pleti zabrat, takže si na této části dávám obzvláště záležet. Ve své sekci „očisty“ mám několik vytipovaných značek, které musí vzhledem k mé citlovosti pleti vyhovovat téměř každému. Jedna z mých velmi oblíbených, které jsem začala používat tady v USA je Neutrogena. Cenová dostupnost v poměru s kvalitou je skutečně dobrá, navíc mám pocit, že jako jedna z mála tato značka nabízí produkty absolutně bez alkoholu, takže nemusíte podstupovat žádné znásilňování pleti štípáním nebo zarudlými fleky od reakcí. Neutrogena nabízí několik řad, ze které si vybere každá z nás to, co jí vyhovuje nejvíce – od vlhkých kapešníčků, klasických toniků, micerálky po dvoufázový olejíček nebo gelů.

Produkty od německé bio kosmetikcé značky DrHauschka snad nemusím dlouhosáze představovat, jelikož jsem je na svém blogu již několikrát zmiňovala. Když jsem se tedy balila sem do USA, nesměli tedy v mé kosmetické taštičce chybět a jsem skutečně ráda, že mě něco osvítilo a přibalila jsem je s sebou! Revitalizační maska mě zachraňovala v zimě několikrát, když jsem si ze všeho toho suchého vzduchu připadala jak vysušená švestička – nahodila jsem masku na pár minut a k tomu neskutečně příjemný olejíček, který používám místo denního krému a bylo vystaráno! Scrub používám párkrát týdně ve sprše a musím potvrdit, že ze všech produktů skutečně dýchá příroda. Organické složení produktů, téměř až lékárensky vypadající design a odborná péče – to vše se mi vybaví, když řeknete Dr Hauschka.

Od značky Kiehl’s mám nejraději jílovitý peeling proti černým tečkám, který je mi příjemný jak svou konzistencí, parfemací, tak výsledným účinkem. Po vyčištění pleti se skutečně cítíte, že vaše pokožka je hladší a hlavně čistá. Mezi bestsellery oprávněně patří i noční olejíček, který vaši pleť nezatěžuje, takže váš obličej nepromění v plochu na smažení vajíček ani se po probuzení nemusíte bát mastného fleku na polštáři… Stejně tak, jako u konkurenčních značek jde o dermatologicky ověřenou kosmetiku, takže se nemusíte bát, že yb váš obličej prošel divokými zvraty a reakcemi.

TIP! Při aplikaci nezapomeňte zbytek oleje na rukou vetřít do konečku vlasů! Oleje jsou oblíbené právě svoub univerzálností a péčí o celé tělo.

Dermalogica je americká společnost, která klade důraz na odborné vyšetření pleti, které můžete své pleti dát každý den doma, nikoliv pouze na návštěva dermatologa nebo profesionála. Musím uznat, že se jedná o poněkud náročnější investici, která ovšem přináší své plody. Tuto cestovní mini řadu u sebe vozím všude pro případ, že skutečně hoří – to jednoduše a zkráceně znamená, když je opravdu průser. Jak je z tohoto článku čitelné, kombinuji různé značky dle potřeby a dávám své pleti právě to, co si myslím, že momentálně potřebuje. Používat jednu značku/jednu řadu od stejné společnosti nemusí být nutné, pokud ovšem odhadnete míru – stále v praxi platí, že všeho moc škodí. Když ovšem cítím, že mé pleti něco chybí, sáhnu právě po těchto zaručených produktech – sypkému peelingu, čistícímu gelu, masce s výtažky a bahna z Černého moře, lehkému dennímu krému i očnímu krému! Pokud vám někdy pod ruku přijde Dermalogica, tak neváhejte dvakrát a určitě vyzkoušejte!

Stejně tak jako o můj obličej dbám i o svůj chcrup. Kromě kažoroční prohlídky absolvuji i dentální hygienu a před nedávnem jsem měla možnost vyzkoušet unikátní řadu od Colgate MAX White, která je průlomovým produktem v bělení zubů! Já osobně jsem nenašla odvahu na zářivě bílé tesáky, které oslňují na dálku i z důvodu, že se tím ničí sklovina, která má především funkci naše zuby chránit. Nicméně tato inovace mi vytrhla trn z paty a tak již několikátým týdnem aplikuji po každém čištění touto pastou i zázračný gel, který jednoduše necháte na zubech pár minut působit. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat…a vy tak můžete mít pocit, že jste pro svůj krásný úsměv udělali maximum bez zbytečné újmy na zdraví.

DYI TIP! Tato sekce se vymyká všemu zajetému a ověřenému, ale přesto na své kvalitě a účinku nijak zásadně nestrádá. Jedná se o kávový scrub, který mi na mé cesty věnovala a vyrobila má kamarádka Angelina. Věnovala mi ho se slovy: „až budeš potřebovat své tělo pořádně nakopnout nebo budeš fakt unavená…„! Sice jsem unavená tak maximálně z lidské hlouposti nebo propařených nocí, nicméně recept pro vás vymámím a zveřejním hned, jak to bude možné, protože tak jednoduchou a přesto dokonalou recepturu musí vyzkoušet každá z vás! 🙂

TIP! Značka OGX patří již několik let mezi mé stálice a to ze dvou důvodů. Tím prvním je kvalita  do které lze zahrnout konzistenci, ingredience, nepodbízivou parfemaci, přívětivou cenu a druhým důvodem je výsledek (viditelný efekt výživy vlasu). Zajímavá je také nabídka různých řad, které čerpají inspiraci z celého světa – od Jižní Ameriky, Afriky, Indonesie, Číny po Austrálii. Škoda jenom, že u nás v ČR k nedostání…Určit tedy mějte na paměti, až budete mít namířeno do Améru! Koneckonců to stejné platí i pro vlasové produkty níže na obrázku, které jsem objevila za ten čásek, co tu žiji. Pokud navštívíte obchůdek Ricky’s (kde se mimo jiné dají pořídit náramné dárky, které každý zajisté ocení) nesmějí vám uniknout regály s produkty od Shea Moisture, ECRU nebo JOE Grooming, který je zaměřený i vybavený pro pány.

Sliver and Golden Sequin Backdrops Backgrounds

Foto: Sony Xperia XZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *