DNES RŮŽOVÁ
Listopad 9, 2018
MY STYLE
Listopad 18, 2018
Zobrazit vše

KRÁSA VNITŘNÍ I VNĚJŠÍ

Stala jsem se ambasadorkou krásy a ne tak ledajaké! Zhruba před měsícem jsem začala novou spolupráci se značkou Gernétic, což je francouzská přírodní kosmetika založená na filosofii krásy vnitřní i vnější. Co si pod tím představit? Jednoduše když zajdete do salónu s problémem, kosmetička si jede svojí rutinu a aplikuje vám na obličej to, co uzná za vhodné. Po skončení hýčkajícího procesu se vám ještě snaží prodat nějaký ten produkt a zapsat si datum vaší další návštěvy. Jenomže ne každý má čas a finance na to se nechat hýčkat jednou za několik týdnů… Dámy v salónech Gernétic jsou takové malé vědkyně, protože zkoumají nejenom váš režim a pečující návyky o vaši pokožku, ale také  jídelníček! Sama se potýkám s poměrně komplikovaným typem pleti a za těch pár let, co jsem se do ponořila do průzkumu si rozumět už více rozumím co má pokožka potřebuje. Nebyl tedy důvod, proč bych této spolupráci nedala zelenou, protože prostředí, přátelský přístup a kvalita vyčnívající nad kvantitou je mi opravdu sympatická.

A tak kromě zkušební ošetřovací kůry jsem se vrátila o několik týdnů později do pražského salónu v Řepích znovu. Na pozvánce stálo, že se jedná o sraz ambasadorek. V tu chvíli jsem ještě netušila, že jí ten večer budu jmenovaná já sama. A tak jako zástupkyně pro ženskou krásu jsem si pochopitelně musela vyzkoušet, jaké to je i z té druhé strany. Řeknu vám, že to není sranda! Člověk musí dodržovat postupy, hygienu a pochopitelně se musí maximálně soustředit na klienta, který před ním leží. Většina z nás se jednou za čas odměňuje a chce si tedy maximálně odpočinout, užít chvilky relaxace a příjemných dotyků. Na té poslední složce bych musela ještě pořádně zapracovat.

V průběhu večera jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o péči o pleť (můžete se poučit níže) a pohodovou atmosféru jsem si všechny zúčastněné užívaly maximálně. Dost možná proto, že se v dnešní chaotické a uspěchané době příliš často nezastavíme a neuděláme si na sebe čas. Což je smutné konstatovaní a buďme k sobě upřímné – smutný fakt. Vzduchem se nesla vůně bylinného čaje, krémů a musím říci, že ženský dýcháněk mi prospěl jak na pleti, tak na duši…

 Kdo stojí za značkou GERnétic?

Zakladatelem společnosti GERnétic je Albert Laporte, francouzský biolog a lékař. Před více než 40 lety založil první laboratoř specializovanou na buněčnou biologii se zaměřením na péči o pleť. Kromě buněčné biologie se Dr. Laporte zajímal o přírodní a bylinnou medicínu, vitaminologii a homeopatii. Na základě soustavného vývoje dospěl k metodě výživy organismu prostřednictvím průniku aktivních látek pokožkou – buněčné terapii. Tedy procesu, kdy výživné látky aktivně pronikají k jednotlivým buňkám organismu.

Filozofie této společnosti je založena na předpokladu, že pokožka odráží vnitřní stav organismu. Kosmetická péče neřeší pouze následky, ale odstraňuje i vnitřní příčiny problémů. Řeší problémy, které se týkají stárnutí pokožky, celulitidy, modelace poprsí, akné, vrásky, strie, jizvy, ekzémy, popáleniny či lupénka. Produkty zlepšují funkce buněk a kosmetika „nutí“ buňky chovat se jako buňky mladší. Všechny látky jsou dávkovány homeopaticky. Velmi malé dávky povzbuzují životní sílu k vyšší činnosti.

Název kosmetiky vychází ze dvou slov: gerontologiegenetika. Gerontologieje věda, která zkoumá změny v lidském organismu v závislosti na stárnutí a dále zdravotní, psychologické a sociální důsledky stárnutí. Genetikaje obor, který studuje zákonitosti a mechanismy dědičnosti, zabývá se studiem dědičnosti lidských chorob a možnostmi jejich prevence.

Kosmetika GERnétic v České republice

Kosmetika GERnétic má zastoupení v ČR již 22 let. Prostřednictvím společnosti LK Servis spolupracuje s více než třemi sty specializovanými salony po celé ČR. LK Servis je generálním zastoupením značky GERnétic pro český i slovenský trh.

Způsob práce s kosmetikou a aplikace přípravků je u této značky odlišná. Jednotlivé krémy lze vzájemně kombinovat a vrstvit. Díky tomu GERnétic nabízí nepřeberné množství druhů ošetření a dokáže vyřešit široké spektrum pleťových nedostatků.

Ženám doporučujeme spolupráci s odborníkem – speciálně vyškolenou kosmetičkou. Proto, aby byla poskytované kosmetické ošetření opravdu účinné, kosmetička analyzuje zdravotní stav ženy, navrhne nejvhodnější ošetření a doporučí výrobky pro domácí péči. Vyškolené kosmetičky řeší např. problém celulitidy, tukových polštářků, jizev, strií, akné, vrásek. Pomáhají ženám modelovat poprsí – ano, čtete správně nebo se zbavit pigmentových skvrn. GERnétic oslovuje všechny věkové kategorie – zaměřuje se na mladou i zralou pleť, ženy i muže. Komplexní péči a podporu výsledků kosmetických ošetření završují doplňky stravy. Na vysokou kvalitu a bezpečnost kosmetiky GERnétic ukazuje i fakt, že z ošetření klientka odchází se zklidněnou pletí bez jakýchkoli alergických, či jiných reakcí.

Krédem kosmetiky GERnétic je „Zdraví a krása“. Principy kosmetiky vycházejí z předpokladu, že pokožka zrcadlí zdravotní stav organismu – co se děje uvnitř je viditelné i navenek. Kosmetička v salonu objevuje tyto signály a jejich příčiny postupně odstraňuje. S individuálním přístupem, využitím aktivních látek výrobků GERnétic, meridiánových drah a homeopatického dávkování kosmetička synchronizuje a harmonizuje organismus. Přípravky obsahují pouze stoprocentně přírodní látky – výtažky ze 192 druhů rostlin! Účinnost kosmetických přípravků je založena na principu buněčné terapie. Jedná se o doplnění výživných látek buňkám skrze pokožku.

Jak pečovat o pleť?

 • Odličování a povrchové čištění pleti

Povrchové čištění je prvním krokem k hebké a svěží pleti. Hloubkové čištění je druhým krokem ke zdravé pleti. Díky specifickému složení výrobků není nutné používat mechanické čištění. Pokožka se zbaví posledních nečistot, uvolní se komedony a aktivní látky z následně nanášených výrobků mohou proniknout hluboko do kůže. K jemnému odstranění odumřelých buněk, tukových výměšků a ostatních nečistot je určen peeling.

 

 • Vypnutí pleti

Postupem času slábnou obranné mechanismy pokožky. Pleť se stává křehčí, ztrácí pevnost a pružnost, působí ochablým dojmem. Kosmetické přípravky GERnétic dodají pleti ztracenou energii a krásu. Přípravky obsahují aktivní látky, které zlepšují strukturu pleti, vyhlazují jemné vrásky a vracejí pokožce hebkost a mladistvý vzhled.

 

 • Výživa pokožky

Výživa pokožky je nevyhnutelná k udržení mladistvého a zdravého vzhledu. Obnovuje přirozené funkce pokožky, zamezuje vzniku vrásek, zabraňuje vysoušení pleti. Přípravky s výživným účinkem se aplikují hlavně večer, neboť tak dochází k maximálnímu efektu. Výrobky GERnétic dodají pleti všechny výživné látky – vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny, minerály. Potlačí známky stárnutí a sníží viditelnost již existujících vrásek.

 

 • Ochrana pleti

Zamezit procesu stárnutí znamená pleť dokonale chránit před negativními vlivy vnějšího prostředí. Ochranné krémy GERnétic obsahují zjemňující a uklidňující látky, optimálně připraví pleť na nalíčení.

 

 • Péče o oční okolí

K partiím, které vyžadují mimořádnou péči, patří okolí očí. Pokožka v těchto místech je velmi jemná a tenká. Většinou bývá jako první postižena procesem stárnutí. Na předčasné tvorbě vrásek se velkou měrou podílí vnější prostředí. Těžké kovy se usazují na pleti a jejich oxidací dochází ke vzniku volných radikálů, které narušují kolagenová a elastinová vlákna. Pleť ztrácí pevnost a pružnost a objevují se první vrásky.

Vysoké procento žen trpí i ranními otoky očí, které jsou velmi nepříjemné, často brání perfektnímu nalíčení ženy. Tento problém je způsobený usazováním lymfy během noci. Při zpomaleném rytmu organismu lymfa proudí pomaleji, má tendenci se usazovat. Jemná a tenká pokožka očního okolí klade velmi malý odpor, a proto dochází k otokům právě v těchto partiích. GERnétic nabízí produkty, které zabezpečí maximální péči citlivé pokožce očí.

 

 • Hydratace pleti

Pleť trpící nedostatkem vlhkosti, tj. především pleť suchá a citlivá, bývá často zarudlá a podrážděná, objevují se jemné šupinky a dostavuje se nepříjemný pocit napětí. Tento typ pleti má sklon k předčasnému stárnutí. Nepříjemné vysušení pokožky často způsobuje i klimatizace. GERnétic nabízí výrobky zabraňující přesušení pleti, výrobky, které vracejí pleti přirozenou vlhkost a jemnost.

 

 • Citlivá pleť

Přecitlivělá pokožka a popraskané žilky jsou častým problémem. Citlivá pleť je velmi zranitelná, prudce reaguje na všechny negativní vnější vlivy zarudnutím, zhrubnutím a nepříjemným pocitem pnutí. Kosmetika GERnétic nabízí dokonalé přípravky, které posilují přirozenou obranyschopnost, zvyšují pevnost kapilár a vyrovnávají prokrvení pleti.

 

 • Regulace tvorby kožního mazu

S nadměrnou tvorbou kožního mazu se setkáváme nejčastěji v mladistvém věku s nástupem činnosti hormonů, které ovlivňují řadu funkcí mimo jiné právě funkcí mazových žláz. Problém mastné pleti se může však objevit i v pozdějším věku, v těhotenství, po porodu nebo v období klimakteria.

Nepravidelná produkce kožního mazu se projevuje hlavně nadměrně mastnou pletí ve střední části obličeje, zatímco pokožka okrajových částí obličeje bývá suchá. Typickými projevy mastné pleti jsou i rozšířené, ucpané póry a tvorba komedonů. Speciální přípravky pomohou vyrovnat a upravit produkci kožního mazu a zároveň předcházet vzniku akné.

 • Ošetření akné

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových váčků. Nejčastěji postihuje obličej, hrudník, ramena a záda. Začíná se projevovat většinou v pubertě nadměrnou tvorbou kožního mazu, výsevem červených papulek a pustulek, které mohou přecházet až do hlubokých cyst a bolestivých uzlů. Akné obvykle ustupuje kolem dvacátého roku života, ale může přetrvávat až do dospělosti. Na vývoji akné se podílí celá řada faktorů, nejvýraznějším původcem je hormonální přestavba organismu. Tomuto problému je třeba se věnovat včas, aby nedošlo k nenávratnému poškození pokožky.

 

 • Mladistvá pleť (do 25 let)

V období dospívání prochází tělo i pokožka prudkými vývojovými změnami. Pleť proto vyžaduje zvláštní a citlivou péči. Spokojenost se svým vzhledem a z toho plynoucí zdravé sebevědomí mají nemalý vliv na duševní pohodu. Přípravky pro mladistvou pleť kvalitou a upraveným obsahem aktivních látek zabezpečí dokonalý vzhled pokožky.

 

 • Ošetření pigmentových skvrn

Stupeň zabarvení pokožky závisí na množství melaninu v kůži. Často se můžeme setkat s problémem zvýšené a nepravidelné pigmentace, která je způsobena různými příčinami (sluneční záření, hormonální léčba, antikoncepce, antibiotika, aplikace některých parfémů). Přípravky GERnétic působí na již vzniklý melanin, odbourávají pigmentové skvrny a zároveň tlumivě působí i na melanocyt, ve kterém se pigment tvoří.

Foto: Monika Hánová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *