(AUT)FIT
Duben 4, 2018
KVETE(N)
Květen 15, 2018
Zobrazit vše

MŮJ MĚSÍC S…

Co jsem celý duben vyváděla? Kde jsem trávila čas, když ne u laptopu psaním blogu? Není žádným tajemstvím, že ojedinělým projektem, za kterým stojí divadelní společnost Prague Shakespeare Company, se pod názvem ‚Trójanské války‚ začal zkoušet 2.dubna – ano, tedy před pouhými 27 dny nebo také 648 hodinami!
Kvůli JEDNOMU VEČERU, který se už velkým kvapem blíží se sletěli herci z celého širokého světa. Mezi nimi Američani, Kanaďanka, Angličani, Skoti, Ind, Francouz, Slovenko-Kanaďanka a samozřejmě také Češi. My dva jsme dolítli taky až z US a tak se ta dlouhá cesta z lásky k divadlu snad také trochu počítá. 

Není to ale pouze jeden večer, kde se odpremiéruje cosi tradičního a divadelně obvyklého. Bude to skutečně velký, jelikož se jedná rovnou o dvě světové premiéry nového překladu her Troilus a Kresida a Trójanky. Ano – čtěte správně… dvě hry! Kvůli tomu se všichni už 27 dnů intenzivně scházíme a musím říci, že jsem ve svém životě u divadla nezažila větší morálku, nadšení, profesionalitu a důvěru v režiséra či kolegy, než při zkoušení s Guy Robertsem. Je to magor. V dobrém slova smyslu pochopitelně. Guy si klade do své herecké či režisérské cesty opravdu bláznivé výzvy a tu odvahu se kterou do pro někoho neuskutečnitelných projektů jde, obdivuji snad ze všeho nejvíce! Chtěla jsem zkrátka jen vyjádřit veškerou úctu a respekt vůči tomuto přirozenému talentu, který je tzv. ‚americky vydřen‘ a poděkovat mu za to, že toho celého jsem součástí. Nesejde se to totiž pokaždé tak, že všichni jsou z práce nadšení a ne vždy chcete po náročném 12ti hodinovém zkoušení trávit volný čas na pivu s kolegy. Guy to umí. Pokaždé s elegancí a nenuceností dá dohromady tým lidí, kteří jsou po těchto zkušenostech i dobří přátelé.

A konečně jsem se dostala k tomu, že bych vás chtěla k tomu všemu přizvat! Protože kvůli vám divákům, konečnému a významnému článku, to ostatně děláme! Už ZÍTRA, tedy 30.dubna hrajeme a k tomu všemu v kouzelně krásném Stavovském divadle. Jedinečná příležitost, která se nebude jen tak opakovat (nebo ne v tomto obr složení 45ti herců z různých koutů světa).
Přijďte, bude to stát za to! A to tedy mohu říci se všemi hereckými pověrami opravdu málo kdy.

Vstupenky k zakoupení zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *