FASHION STORY WITH ATTACHMENT
Květen 5, 2015
TŘI TYPY DÁRKŮ, KTERÉ POTĚŠÍ KAŽDOU ŽENU
Květen 7, 2015
Zobrazit vše

MŮJ SLADKÝ PŘÍBĚH

Bylo brzké předvánoční ráno, všichni ještě spali a náš dům voněl cukrovím. Venku padal sníh a pod schody do sklepa tuhli perníčky namočené v čokoládě ozdobené lentilkami. A taky rumové kuličky, které mamka udělala z jedné várky co se je jí nepovedla. Nevím kolik mi bylo let, ale tuším, že je to moje první sladká vzpomínka. Také si z dětství pamatuji na křehkou piškotovou roládu s banánem veprostřed… nepekly jsme ji už aspoň 20 let! A babiččin „Opitý Izidor“, který mi nechutnal (zřejmě kvůli té půlce flašky rumu co tam babička dává). Ale má první opravdová sladkost v životě byl dort k prvním narozeninám. Takový ten poctivý, s margarínovým krémem a čokoládovou polevou co je teď děsně OUT, protože není dietní ani raw…

Měli jsme pozvaného fotografa (ne že bych byla tak stará, ale v té době lidi prostě neměli foťáky) a já se měla s dortem vyfotit v zelených kostkovaných šatičkách. A teď přijde ten důležitý, možná i zlomový, moment: dort se mi tak líbil, že jsem do něj z radosti šlápla! Mamka ho musela uplácat zpět do původního tvaru, vyčistit mně od čokolády a nechat nás oba vyfotit z lepší strany.

 

 

jjjj

 

 

První praktická cukrářská zkušenost přišla někdy v roce 1996 (mezi tím jsem v kuchyni samozřejmě aktivně pomáhala), když jsem se jako sedmiletá pokusila s nejlepší kamarádkou o převratné kulinářské dílo: sušenky máčené v čokoládě. Možná se ptáte, co na tom může být těžké? No, bez základního poznatku, že čokoláda se rozpouští ve vodní lázni, to je docela oříšek. Čokoláda shořela a hrnec samozřejmě taky. Doteď mám v puse tu spálenou chuť a mimochodem, hrnec jsem před mamkou tak dobře schovala v zahradním domku, že se našel až v roce 2005, když jsme domek bourali.

Od těchto významných cukrářských událostí v mém životě uteklo už hodně času… a po mé zkušenosti se sušenkami v čokoládě by mi málokdo předpověděl velkou cukrářskou kariéru.
Vystudovala jsem herectví, stala se moderátorkou a na konzervatoři jsme měli na nástěnce nápis: „Talent, to je jenom velká trpělivost“ a i když mi to v pubertálních letech přišlo jako totální blbost, v mém pečení se trpělivost opravdu vyplatila. Ano, já – holka od spálené čokolády – jsem měla vlastní pořad o pečení, který dokonce (jak se mi sama přiznala) pravidelně sledovala i Dagmar Havlová. Na neštěstí Dáši, diváků a štěstí mé linie po roce (společně s televizí) skončil. Dostala jsem se do povědomí pražských cukrářů (co mi vyneslo pár dortů zdarma), moje dezerty na stránky časopisu Food a vášnivou cukrářkou jsem zůstala dodnes. Pokud mně něco pečení před kamerou naučilo, tak rozhodně – vypadat upraveně i po třech hodinách u rozpálené trouby! 🙂

V perlách ani na podpatcích nepeču, ale na stylových zástěrkách by si měla ujíždět každá holka. Mají šmrnc a hodně, ale opravdu hodně, se to líbí mužům! A to je koneckonců na blog o módě a lifestylu lepší rada, než jakýkoliv recept. Mějte se sladce.

 

 

Lenka Vacvalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *