TUTOVKY
Prosinec 19, 2017
SHRNUTO.PODTRŽENO.SEČTENO.
Prosinec 30, 2017
Zobrazit vše

NÁHODNÁ SETKÁNÍ

Náhoda je krásná věc a kor když vás pronásleduje až z Čech do Ameriky, kdy k vám zcela nečekaně přijde nejrůznějšími kličkami jako třeba mé setkání s Michalou Rusaňukovou – velmi talentovanou fotografkou s osobitým pohledem skrz čočku fotoaparátu. Fotí totiž nejenom krásné momentky zajímavých lidí, ale také vše co vidí sobě vlastním pohledem. Musím uznat, že ze své mini fotografické zkušenosti zírám, jak stejný objekt člověk může tisíckrát jinak vystihnout… Konec sentimentální chvilky. A jak jsme se tedy setkaly? Jak jsem již naznačila na začátku… zcela úplnou náhodou, kdy nám osud nahrál do karet v tom správném čase, městě i náladě! 

Jednoho dne mi vyskočilo chatové okénko na Facebookovém profilu a v něm mi poslala má herecká kolegyně Bára Jánová spoustu vykřičníků, otazníků a pozitivní nálady. Proč? Protože se rozhodla podniknout bláznivý výlet do New Yorku a spřádala už plány jak zajdeme společně na drink, do muzea nebo na koncert. Její výlet nezačal úplně slavně, jelikož si nejdříve poležela dva dny v bytě na Lower East Side kvůli nemoci, kterou si přivezla z domova pravděpodobně z upracování, únavy nebo z negativní nálady (ze které se sem mimochodem čím dál tím více Čechů jezdí léčit). Další dny přinesly vše brooklynské, protože po tom prahla Barborka ze všeho nejvíce. Navštívili jsme tedy pár cool hipsterským barů v Bushwicku včetně vyhlášené Artichoke pizzy, kde nás díky Bářiným zářícím očím obskakoval jeden vzhledný sameček, původem z Polska. Myslel si, že na nás udělá dojem o to více, že nám donese nakrájenou pizzu až pod nos a to i přesto, že ve zmiňovaném podniku je na velké ceduli hned u vchodu napsáno „NO SERVICE“. Ať tak či onak, zkrátka jsme si užívali náramných dnů.

Dalšího dne na mě vyskočily Bářiné InstaStories a na nich přenádherné fotky z Brooklynského mostu. Nelenila jsem a ihned okomentovala příběh něčím jako „wow a to jsis jako nafotila sama?!“. Dostalo se mi odpovědi, „...že mi přeci předešlého večera bylo sděleno, že má focení s jednou holkou z Prahy, která je shodou okolností tady v NYC„. Kdyby Bára nebyla aktivní a nenabídla mi, že nás s onou fotografkou propojí, tak by jsem dnes nepsala tento článek doplněný fotkami, které vznikly jednoho dopoledne u Word Trade Centra (ano, tam, kde stály původně dvojčata a nyní zde naleznete jen dvě obří díry v zemi). I když jsme měly asi jen hodinu času a z toho jsme se dvacet minut naháněly, tak i pár minut je dost času na to, aby vzniklo něco tak spontánního a čistého, jako tato série. A navíc jsem potkala fajn člověka, se kterým se vždy ráda setkám jak osobně, tak pracovně! A to zde miluji ze všeho nejvíce – náhodná setkání, seznámení a krásné vzpomínky!

JAK SE VÁM FOTOGRAFIE OD MICHALY LÍBÍ?

Foto credit: Misha Photography

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *