CO NOVÉHO V LINDEXU?
Květen 12, 2015
PŘEDSTAVUJI ZÁZRAK!
Květen 16, 2015
Zobrazit vše

NICI LEE: MÁ NĚKDO ŽENU RAPERKU?

Nici je krásná exotická mladá dáma, která se vrhla po hlavě do rapu, které na naší hudební scéně rozhodně chybí. Vietnamsko rómská diva je pyšná na svůj původ a má velké plány. Kde se vůbec vzala česká Nicky Minaj?

 

 

1001800_274274756043807_1470758781_n

 

 

Tatínek je vietnamec, maminka romka s maďarsko slovenskými kořeny. Je i to důvodem, že tvá hudba má temperamentní náboj?

Určitě na tom má podíl máma. Má sice maďarské a slovenské kořeny, ale stále je to temperamentní cigánka. Táta je vietnamec, to je naopak klidná povaha.

 

 

Patříš mezi nejmladší generaci nejlepších raperů v čechách. Kdy jsi vůbec s rapem začala?

K nejlepším určitě ne, protože se o mě zatím moc neví. Kdy jsem začala s rapem? Na to si teď přesně nepamatuju, ale vím, že když jsem rapovala poprvé, byl to hit Smack that od Akona a Eminema a to lidi dostalo.

 

 

Někdo tě přezdívá česká Nicky Minaj, co si o tom myslíš? Je to pro tebe lichotka?

Samozřejmě. Nicki je pro mě ikona. Sleduju její tvorbu a kochám se jí. Jinak jsem zažila, že na mě v Plzni celkem často pokřikují právě Nicki!

 

 

11080553_520216348116312_1537067417367338846_o

 

 

 

Tvůj talent objevili porotci soutěže X Factor. Jaké vzpomínky na tuto etapu kariéry máš?

Vzpomínám na to jenom v dobrém. Jsem ráda, že jsem se dostala tak daleko. Když jsem šla na podium, a začla jsem rapovat, byla jsem nervozní více, než když jsem jela poprvé na černo v tramvaji (smích). Když jsem viděla pohledy Celeste a Ota, tak jsem byla v ještě větším šoku. Ona semnou rapovala! A on se konečně na někoho usmál.

 

Co chystáš v nejbližší době? Kde tě čtenáři mohou vidět?

Mám nový videoklip k písni Don’t Fight obsazený nádhernýma holkama, které jsou mimochodem mé kamarádky (smích). Dvě z nich jsou sestry a vyhráli Miss Vietnam Czech republic and Europe. Bude to můj první rapový klip tak doufám, se bude líbit. I když myslím, že milovat ho budou spíše muži. Určitě mě jinak čtenářky můžou sledovat na sociálních sítích, kde jim neunikne žádná novinka.

 

 

Jakou hudbu tě nejvíce baví tvořit?

Jednoznačně hip hop. Rytmy, které lidi baví!

 

 

Co si myslíš o české raperské scéně?

Myslím, že dobrých raperů je u nás stále málo. Poslouchám hudbu od Wiche, Ektora a v poslední době mě překvapil Ben Cristovao. Ale upřímně si ymslím, že naši sousedé Slováci mají lepší flow i rapery.

 

 

Co tě baví kromě hudby?

Vařím a peču, miluji cestování, ráda fotím a vytvářím. Baví mě móda, basketbal a miluju svou rodinu.

 

 

 

 

Děkuji za rozhovor.

 

 

Foto: Archív Nici Lee

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *