REVOLUCE V MÓDĚ
Únor 24, 2016
SPORTY MOOD
Březen 3, 2016
Zobrazit vše

NO MAKE UP

Před pár dny jsem slibovala na svém Facebookovém profilu, že prozradím svůj recept na krásnou a lepší pleť! Už od pradávna byla bezchybná a čistá pleť vnímána jako symbol zdraví, krásy a mládí – bohužel velmi často jde právě zmiňované mládí (konkrétně pubertální věk) napřed všemožným špatným návykům, černým tečkám a akné vůbec. Ti, kteří bojují se zarudlými pupínky mi dají za pravdu, že kolikrát jde skutečně o nepříjemnou věc co se týče estetické i psychycké stránky.

Nedávno o mě vyšel článek, kde se redaktorka (a nebyla sama) podivovala nad tím (naštěstí v pozitivním duchu), jak je možné, že si dovolím na společenskou událost jako herečka a co ještě více jako blogerka!!? vyjít nenalíčená. Celý večer jsem potkávala různě pokřivené obličeje přítomných hostů. Jedni měli zděšené výrazy a druzí protáhlé pusinky tvaru ó-čka, další mi vzdávali hold za odvahu a mou přirozenost. Jedna kolegyně dokonce procedila mezi zuby, když jsme pózovaly fotografům, zda vím, že jsem nenalíčená… Zamyslela jsem se nad vzniklou situací, která mi přijde skutečně ujetá. V dnešní době, kdy nám jsou den co den pod nos servírované nemilé a bez přikrášlení si troufám říci, že morbidní zprávy, se mezi všemi těmi novinami vyskytne i jedna ve smyslu: „Nějaká zrzka, co má blog a snaží se prosadit v herectví si vyšla nenalíčená…“ Co to je tohle za dobu?! Nicméně všechno co se děje okolo mě i ve mě má nakonec nějaký význam a já jsem schopná o tom napsat článek! 🙂 Napadlo mě, co způsobilo onen „skandál“ a tak je tu příspěvek do sekce BEAUTY o mé cestě, jak jsem se propracovala k tomu opovržlivému sebevědomí (nebo spíše lenosti) neaplikovat každý den zázračný make up, který zakryje všechny nedostatky. No make up revoluce! Touha po bezchybné pleti i po svobodě. Nestydět se. Neřešit se. Naučit se mít ráda. I s chybama.

fghjm

Před rokem touhle dobou jsem byla jiný člověk. Nezkazila jsem se, ani jsem nepropadla přehnané závislosti na různých kosmetických nebo farmaceutických produktech. Ale začala jsem hledat příčinu problému, proti které bojuji několik let – pupínky. Přestalo mě bavit dokola se maskovat a hrát na okolí, že ten obrovský bolák nevidím, protože jsem ho skryla pod poctivou vrstvu korektoru. Zašla jsem na několik analýz pleti (Péče o pleť, Dermalogica, Kiehl’s), abych měla objektivní názor a srovnání. Návštěvu jsem podnikla i odborné dermatoložce a potom jsem začala hledat své produkty. Jeden z nich je i peeling, který reguluje černé tečky. Používám ho i několikrát do týdne – začínám i končím s ním svůj den. Vyhovuje mi pro jemnou, téměř žádnou parfemaci, nadýchanou konzistenci a jemné formule, které čistí póry.

llll

Tato inteligentní báze a práškový peeling jsou mé závislosti! Hedvábné gelové konzistence stačí skutečně malý oříšek na celý obličej – odejde s ním i voděodolný make up nebo řasenka! Phyris překvapí vždy něčím, co konkurence nemá a i proto mám tuto německou bio kosmetiku ráda.

12776942_10208866584366015_123454237_o

Řada je na finální fázi očištění pleti – okurková pleťová voda (jak vidíte mám v ní už zbyteček) a dvoufázové tonikum na oči (CVS), které jsem si přivezla z Ameriky vydrží skutečně dlouhé měsíce. Pro dokonalý servis doporučuji.

12787397_10208866583165985_1332778329_o

Když řeším estetické vady volím lokální léčbu TeaTree olejem, který místo vysuší a zacelí nebo hojivým gelem od Medik8. Stačí den nebo dva a zarudlý flíček zmizí nebo se alespoň omezí na přijatelnou velikost.

12755098_10208866583685998_763150984_o

Tvář a oči. Toto jsou mé oblíbenkyně, které vítám každé ráno nebo večer na mém obličeji. Cítím se svěží, chráněná, hydratovaná, zodpovědná ke své pleti, které už tak dávám různými líčidly zabrat. Oční perlové sérum od Lancome, denní krém od Sothys a bestseller od Kiehl’s – noční olejíček. Když jsme u té preventivní hydratace – pravidelně navštěvuji salón FabioSalsa, kam docházím na procedury s kosmetikou Sothys. Ne vždy kosmetika nutně znamená rozňoupaný obličej plný rudých fleků ještě tři dny po návštěvě. Filozofi této kosmetické značky je pravidelnost – tedy skutečně každý měsíc věnovat své pleti pozornost, jejíž postup vychází z pradávných tradic. Máte tedy pocit, jako byste zažívali spíše relaxační hodinku plnou vonných olejíčků, masek, peelingů a masáží, než trpěli na mučícím křesle. A to nejlepší na tom všem? OPRAVDU TO FUNGUJE!

12781992_10208866584566020_85477117_n_Fotor

Čas od času používám masky na obličej, náplasti na černé tečky a papírové, napuštěné hydratační masky. Když si ale vzpomenu, mám pak neskutečně dobrý pocit, že jsem pro svou tvář něco udělala! Pleť je potom vyživená, napnutá a spokojená.

perruque

Nic nepodceňuji, takže i při líčení poctivě použiji primární bázi, která pleť sjednotí, hydratuje a má za úkol chránit zažírání se make upu do pórů, což je také příčina černých teček. Až poté nanesu skutečně minimální množství make upu – pamatujte, že méně je více! A nám jde přeci především o tu přirozenost. 🙂

Další důležité body:

  • omezit stres
  • omezit kořeněné a smažené jídlo
  • pokud možno vynechat pšenici a mléčné výrobky
  • chránit pleť před prachem a nečistotami

Foto: Sony Xperia Z5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *