VANDA CHALOUPKOVÁ: O ČEM MLUVÍM, KDYŽ MLUVÍM O MÓDĚ

SILENT FASHION MINUTES
Květen 18, 2015
VLOG. VLOGOVAT. VLOGUJE. VLOGUJI.
Květen 23, 2015
Zobrazit vše

VANDA CHALOUPKOVÁ: O ČEM MLUVÍM, KDYŽ MLUVÍM O MÓDĚ

Mou odpovědí na tuto otázku je pohodlí.

Už od malička se toužím oblékat pohodlně. Pamatuju si na dobu, kdy jsem chodila do školky. Maminka mi často nutila jeden svetr, který jsem odmítala se slovy „ne, ten ne, ten mě ruší a nudí“. A u toho jsem zůstala. Potřebuju se prostě cítit dobře. To je u mě nejdůležitější. Nemůžu nosit nic, v čem mi není komfortně. Abych vám to přiblížila. Oblékám se tak, abych mohla bez probémů doběhnout tramvaj. Kdekoliv se usadit, aniž bych kolemjdoucí překvapila částmi těla, které  slouží pouze k domácím účelům, nebo abych si mohla pohrát s dítětem, psem, abych se mohla najíst a pobryndat a nešlo to moc vidět (ano, přiznávám se, stává se mi to skoro denně).

Nejraději nosím konfekční velikost L a ještě lépe XL. Moje tělo je však vymodelováno pro velikost S. Prostě ráda vlaju, lítám, sním… Maminka je z toho někdy velmi nešťastná, nemá ráda moje “hastrošství“. Narodila se jí přece holka, tak bych se jako holka měla oblékat! Já jí vždycky jednou za čas udělám radost a obleču se tak. Přesto všechno mi lidé často můj outfit chválí. A já si myslím, že je to prostě jenom tím, že když se člověk cítí dobře, je to na něm znát. Nepohodlné oblečení nás někdy dost svazuje a já myslím, že tady taky vzniká i povrchnost. Šaty dělají člověka? Soudíte lidi podle toho, jak se oblékají? Kdybych se teď oblékla jako bezdomovec, bavil by se se mnou někdo na ulici?

Moc se mi líbí experiment, který provedli zaměstnanci v kanceláři typu open-office v The Bold Italic v Americe. Všichni po dobu jednoho měsíce pracovali nazí. Po několika dnech to bylo pro všechny členy týmu naprosto normální a dá se i říci, že mezi sebou neměli žádné bariéry. Výhodou toho bylo, že se začaly i silně projevovat výhody, které open-office slibuje. Atmosféra v kanceláři se neuvěřitelně změnila, vztahy se utužovaly. Najednou lidé neutíkali z práce domů, všechno je více bavilo a kreativita razantně vzrostla. Co víc si přát? „Tým z The Bold Italic tak vřele doporučuje nahotu pro každou kancelář. Pokud u vás ve firmě tedy chybí kreativita a lidem open-office nevyhovuje, vyzkoušejte to!“

Na divadle je dobré, že si herci vyzkouší téměř všechno, všechny doby, styly, charaktery (někdy dokonce i tu nahotu). To mě samozřejmě moc baví. Ale! Někdy je těch převleků během jednoho představení až moc. Dostávám se k tomu, o čem jsem mluvila na začátku – k pohodlí. Dokážete si představit, že se doma oblečete, přijedete do divadla, tam se převlečete do kostýmu (ne vždy musí být pohodlný, v jednom představení nosím dost těsný korzet) a pak se klidně ještě během inscenace převlečete třeba pětkrát? Pak zase do civilu a to den teprve začal. Nesnáším převlékání! Takže když třeba nakupuju, skoro nikdy si věci nezkouším.

Můj ideální den? Pyžamo a kniha! A co vy?

 

 

Vaše

 

Vanda Chaloupková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *