SDÍLÍM
Únor 24, 2018
Zobrazit vše

POZN.

Vjela do mě desítka různých pocitů, ve kterých jednoznačně pociťovala radost. Mé kroky mířily na roh šesté a třicáté čtvrté, kde jsem měla domluvený sraz s mamkou. Před sebou společný týden, na který jsem se těšila hodně dlouhou dobu a také spoustu povinností. Plánovala jsem jí ukázat Big Apple z trochu jiného a více lokálního pohledu. Upozornit na sebemenší detaily, které tu denně vnímám a zavézt ji do skrytých míst, které nemá člověk, který to tu prolítne za týden, možnost prostě a jednoduše objevit. Jedna z mnoha emocí, která mě zasáhla ihned po výstupu z Penn Station, byl zvláštní klid. Svítilo slunce, okolo mě projel žlutý taxík a zvedl do vzduchu odpadky, které se jen tak zčista jasna válely na zemi a spolu s nimi zvýřil do vzduchu i trochu té vůně pouličního jídla mísící se s voskovkovou vůní MTA – nejnáviděněnjšího podniku v NYC vůbec.

Následující dny se slily do jednoho dlouhého a obrovského zážitku, který se dělil na čas, kdy jsem v práci a který trávím s mámou. I když to není žádná sranda ujmout se role průvodce, tak tuto úlohu zkrátka miluji! Procházím si všechna ta známá místa na která se za běžného provozu nevracím nebo tolik často nedostávám. Však si to vemte: Kdo z vás má například cestu na Pražský hrad dvakrát do týdne?! Užíváme si nákupů, dobrého jídla, procházek, společně stráveného času a doma se mezi tím dějí věci! Nestačíme to reflektovat a tak alespoň hltáme při ranním kafi články z online portálů, abysme zůstali, jak se tak říká, v obraze.

Kalhoty, kabát a kardigan Buffalo Exchange, modré tílko American Apparel, fialové talk UrbanOutfiters

Boty BuffaloExchange, ponožky Madewell,  kabelka Longchamp

Chtěla jsem tím pouze říci, že jsem ráda za to, co se minulý týden událo na Václavském náměstí a jsem ráda i za nesouhlas vůči prostořekosti někoho, kdo bez konkrétních důkazů špiní a falešně obviňuje druhé. Mám radost ze spravedlnosti a hrdosti. Podepisuji sice poslední týden jednu petici za druhou, ale jsem pyšná na to, že tu můžu svým americkým kamarádům u piva vyprávět, jak my si na hlavu kálet nenecháme!

Přikládám k této mé poznámce pár fotek z nedávného focení s Monikou Hánovou a doufám, že jaro i barvy vnesou do našich dnů pozitivní energii – nemůžu se dočkat.

Foto credit: Monika Hánová

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *