IN LOVE WITH…
Prosinec 24, 2016
SEDMIHŮRKA
Leden 17, 2017
Zobrazit vše

PRO-SI-NEC

Už je to tak… právě čtete poslední článek letošního roku! Je to smutné a zároveň hrozně vzrušující – alespoň pro mě. Netuším, jak bych pár slovy popsala tolik zážitků, okamžiků i okamžíčků, které jsem během posledního měsíce zažila a tak si je nechám na nějaké paměti a nebudu vás zahlcovat svým zaoceánským deníkem. Velmi intenzivní konec roku se dá shrnout jako neskutečná jízda. V životě občas nastanou situace, o kterých by se vám ani nezdálo, takže je stále proč žít… Zkrátka být na začátku není úplně vždy na škodu, protože stále přichází maličkosti, ze kterých se radujete. Máte nadhled nad neskutečně seriózníma věcma, které kolikrát vypatlaně řešíme a zbytečně se jimi trápíme za „běžného provozu“. Agent, první úspěchy v mé první americké práci, stále více modelkovských session, pět divadel, dva večírky, jedno muzeum, více než jedno přátelské setkání, jeden absurdní výlet, jedny Vánoce a neskutečně vypitých drinků je výsledek mé prosincové jízdy. Ne, ještě nejsem alkoholička – usoudila jsem, že jsem schopná pít alkohol pouze ve večerních hodinách a nikterak ho nepostrádám přes den, takže se zdá vše v naprostém pořádku. 🙂 Mám ale neskutečnou zásobu fotek nejen do rodinného alba, tak se pochlubím alespoň jimi. Zbývá mi už snad jen popřát vám všem Šťastný celý nový rok, milosrdnou opici v Novoroční den, hodně úspěchů a radostnýh chvil v roce 2017! 

Uvědomila jsem si, že jsem byla na začátku prosince na pláži. Neocitli jsme se zde proto, že bychom se zbláznili a chtěli dohánět resty z letoška, ale na toto magické místo jsme se dostali díky natáčení krátkého filmu se studentkou vizuálního umění v NYC. Intenzivní a větrné počasí nás sice moc nezahřálo, ale byl to vskutku krásný den i díky tomu, že jsme konečně poprvé stáli před kamerou na jiném kontinentu! Výsledek jsem ještě neměla možnost shlédnout, ale slibuji, že se s vámi podělím na mém FB profilu.

Koncem prosince také slavíme s Karlem výročí. Jednalo se o naše již šesté… 🙂

Naskytly se mi také zajímavé náhledy i výhledy na různých místech. Ať už to byl okamžik před Flatiron Building, výhled z našeho okna, kde mě po ránu přivítali ptáčci nebo první napadlý sníh! Musí se nechat, že NYC je fotogenický za každých okolností. Měli jsme možnost podívat se také do divadel a to hned do čtyř. Za kultůrou jsme dokonce jednou cestovali i do jiného státu a to sice New Jersey – to když jsem se přehlédla a koupila lístky místo do NYC do NJ… 🙂

Výběr z prosincového  focení s fotografem Vitusem Feldmannem.

Zhruba v polovině měsíce se mě poprvé dotkl duch Vánoc. Kromě velkolepého firemního večírku i svátečního večera s přáteli proběhli samozřejmě i nějaké ty nákupy. Kromě maličkostí, kterými jsem snad udělala radost jsem samozřejmě pořídila i nezbytné potřeby jako balící papír, stužky, mašle, jmenovky i podkladové krepáky. Musím konstatovat, že američané se neskutečně vyžívají v balení dárků, takže zde najdete neskuečné množství všeho a v nejrůznějších variantách. Esteticky zaměřený člověk (třeba jako já), zde tedy předvánoční bláznovství považuje za odměnu! Snad více než nákup dárečků si užívám právě ono balení a zdobení balíčků, které je potom téměř škoda otevírat! Občas velkolepě zabalený dárek předčí obsah balíčku což nevím, zda považovat za výhru, nicméně já si ty zářící očíčka užívám. 🙂

K Americe patří dobré jídlo a pití – i toho jsem za tento měsíc také měla požehnaně! Ať už to byla má milovaná Artichoce pizza, kterou doporučuji každému, kdo se octne na půdě NYC, tak fenomenální snídaně v Jack’s wife Freda v SoHu nebo překvapení do postele od mého manžílka – teplé lívance s javorovým sirupem, borůvkovým džemem a čerstvým ovocem! Ocitla jsem se také v námi oblíbeném podniku Paloma Rocket, který stojí navštívit už jen kvůli těm třem desítkám druhů piva. Jsme neskuteční šťastlivci, že bydlíme za rohem od vyhlášeného brooklynského podniku Tortilleria Mexicana Los Hermanos, kde dokonce sami vyrábí tortilly, takže je to taková továrnička všeho mexického.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VÁM VŠEM! DĚKUJI ZA PODPORU I PŘÍZEŇ A TĚŠÍM SE NA VÁS SE SVÝMI POSTŘEHY A ČLÁNKY I V TOM NADCHÁZEJÍCÍM SEDMIČKOVÉM, SNAD O NĚCO ŠŤASTNĚJŠÍM ROCE 2017!!!

Foto by Xperia XZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *