.M.O.D.E.L. ING.
Leden 15, 2018
FRU FRU
Leden 31, 2018
Zobrazit vše

PROMĚNĚNÁ PRAHA

Prezident České republiky prohlásil, že z Prahy máme kavárnu. Jednu velkou, farmářskou, hipsterskou, elitní a vyhraněnou kavárnu. Za těch pár měsíců, co jsem tu nebyla se prostě moje rodné město zcela proměnilo. Ono je celkem komické si představit v unikátním zařízení o kapacitě 2 701 206 hostů. A tak si vysvětluji,  že takové spoustě lidí nemůže stačit přeci jen jedna ubohá kavárnička a proto se s nimi pro svou popularitu jednoduše rozthl pytel.  Dalo tak vzniknout několika kavárničkám, možná stovce, či bez přehánění možná i tisícovce pořádných kaváren, kde pečou svůj vlastní kváskový chleba a k tomu přidají pomazánku dle denní nabídky aby se neřeklo a také dělají domácí polévku (o limošce už nemusí být ani řeč – to je přeci samozřejmost). Vlastně si troufám říci,  že podobný typ podniků existuje ve 21.století ve všech kultivovaných městech, městečkách a možná už i vesničkách po celé naší republice.  Zkrátka odzvonilo majonézovým chlebíčkům! Na řadu přichází jiné chutě i jiná generace, která už i mě občas překvapí, že „ústa nezavře“ ani když jim to nakáže jejich hodně přísná maminka. Naší politice nechci raději rozumět ani ji chápat… a tak tímto končí má malá a zanedbatelná politická minutka. Do jedné z kaváren jsem se nicméně po návratu z NYC  vypravila. A to nejenom popít dobré kafe, nasát atmosféru, ale také zjistit společně s Monikou Hánovou, (která tuto fashion story fotila), jak se věci skutečně mají! 

Overal s jemnými černými proužky je z jarní kolekce britské konfekce F&F

Jelikož to někdy vypadá spíše na začínající jaro, navlékla jsem se do elegantního bílého overalu s krátkými nohavicemi z britské konfekce F&F, který momentálně najdete na prodejnách – hledejte na štendrech s jarní kolekcí. Overal mě zaujal na první pohled nejenom svou bělostí, ale také zajímavě řešenými průstřihy na ramenou. Doplnila jsem jej výraznými náušnicemi z Lindexu a černými botami ze Salamanderu, které dle mého i když jsou celé poflitrované nevypadají ani přinejmenším lacině, nýbrž vysoce elegantně. Kupodivu tento outfit dal vyniknout i jemnému zlatému náramku od Esorie, který je jinak velmi nenápadný.

Náušnice Lindex, náramek Esoria, flitrové boty Salamander

PS: V kavárně jsem na nic zajímavého nepřišla. Nedošla jsem ani k nějak zásadnímu či snad novému poznání. Lidé, kteří semnou podnik okupovali si buďto vychutnávali farmářský oběd, praženou kávu nebo řešili zcela jiné věci, než Mildu. On totiž nikoho (s vyjímkou předvolebního hysterčince) vlastně moc nezajímá. Prezident si zkrátka plete pojmy s dojmy – slušně řečeno. Každý má totiž své starosti… třeba co si dneska obléknout na schůzku do kavárny! Že ano?

ball gown prom dress

Short Reception Wedding Dresses

Foto credit: Monika Hánová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *