KVÍTÍ
Duben 14, 2019
LAHO(DNÁ)
Září 2, 2019
Zobrazit vše

STYLOVÁ

„Móda je to, co je vám nabízeno čtyřikrát do roka designéry. Styl je to, co si vyberete.“ Lauren Hutton

Nebylo tomu ani v tomto případě jinak – naše cesty protnul prachprostý osud. Seznámily jsme se na podzim předloni a to díky sociálním sítím. Vybavuji si, že mi jakási Jaroslava Jindráková dala k fotkám několik srdíček naráz a já na základě toho začala zkoumat její práci, která mě okouzlila na první pohled! Nadchla mě natolik, že jsem se jí rozhodla napsat pár zdvořilých slov s díkem a nezapomněla jsem připojit dotaz, zda by neměla chuť spojit síly.

Za několik dní později jsem už seděla v jejím útulném pražském ateliéru a mezitím, než mi uvařila kávu do designerského kalíšku, rozhlédla jsem se kolem sebe. A to nejenom na štendry, které se prohýbaly pod várkou nově ušitých modelů, ale také na krásné kusy nábytku, které Jaroslava pravděpodobně ukořistila někde v antiku nebo po babičce. Pod proskleným stolkem se vyjímaly katalogy z nejrůznějších veletrhů, vizitky se nabízely ze zajímavě tvarované misky, retro křesla ožila novým čalouněním a na dřevěném špalku se blyštil šperk, který, hádám, pochází z nějaké šperkařské dílny. „Dobrý start“ řekla jsem si v duchu a s chutí vypila první doušek voňavé kávy.

Musím říci, že na první pohled na mě tato chic dáma ve středním věku rozhodně zapůsobila. Stačily jsme během tohoto sedánku probrat cestování, vnoučata, práci, úzkosti i radosti i to, jak je móda vrtkavá. Neopomněly jsme zmínit případnou spolupráci, ke které jsme se dostaly až nyní, kdy jsme se konečně časově protly. Bylo mi ctí se obléci do krásně barevné kolekce pro letošní sezónu a pózovat před hledáčkem super talentované Michaely Karáskové Čejkové! Dovolte, abych vím představila nový lookbook JJ!

A jak Jaroslava Jindráková specifikuje svůj rukopis a tvorbu?

Nemohu o sobě říkat, že jsem módní designer v pravém slova smyslu, protože jsem tento obor nikdy nestudovala. Ale rozhodně jsem člověk, který miluje úmění, originalitu, ženskost, a proto tvoří. S láskou a velkým nadšením.
Nejvýraznějším prvkem značky JJ jsou autorské látky. Vytvářím vlastní potisky metráže n Velký důraz kladu na nadčasovost a originalitu, proto jsou všechny modely zhotoveny pouze v několika kusech. Vyznačují se vysokou kvalitou použitých přírodních materiálů (hedvábí, bavlna, kašmír a vlna) a precizním provedením.

Fotografie: Michaela Karásková Čejková

MUAH: Martina Gajdačová

Produkce: Jaroslava Jindráková

Modelka: Nikol Kouklová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *