#FEMMEARMERIACONTEST
Červenec 10, 2016
NA KOLONÁDĚ
Červenec 11, 2016
Zobrazit vše

SVATOJÁNSKÁ NOC

Pokud by se mě někdo zeptal na nejsilnější zážitek tohoto léta, ačkoliv je velmi čerstvé, jednoznačně bych odpověděla Svatojánská noc v Chateau Mcely! I když se nejednalo o prázdninový dýchánek, ale spíše pracovní, přátelské setkání #lindexfriends, noc a téměř celý den jsem si tam neskutečně užila! Velkým paradoxem je fakt, že do vesničky Mcely si skutečně jezdím většinou užívat pohodu nebo drobné práce na zahradě – naše rodina tam totiž již tři desetiletí vlastní chalupu, takže vzpomínky na tento luxusní zámek mám ještě z dob, kdy byl před rekonstrukcí a stal se vyhledávaným sídlem nejenom bohatýrů, pohádkových svateb a celebrit. Pamatuji den, kdy jsem se potají vkradla skrz rozbité okno dovnitř a šlapala po rozbitých dlaždičkách nahoru do věžičky, kam jsem se ale neodvážila vystoupat, jelikož schodiště bylo ztrouchnivělé. Vystačila jsem si s pohledem na zachovalá kachlová kamna a zbytky koupelny, ve které se vyjímala vana – to ve mě vzbuzovalo obdiv, že jsem na posvátném místě, kde se kdysi cachtali princezny. A jedna taková je dokonce talismanem mcelského zámku. Jmenuje se Nely a je jí věnována kniha pohádek, kterou napsala nynější majitelka zámku. 

Snímek obrazovky 2016-07-04 v 18.50.03

GHJK

Ihned po příjezdu se ozval telefon s dotazem, zda si budu přát moji masáž za deset minut nebo až zítra ráno. Kdo mě alespoň trošku zná, tak by se z plna plic zasmál, protože já rozhodně ranní ptáče nejsem. Rozumí se tedy, že jsem téměř zařvala do telefonu, že jsem dole hned! Po vstupu do domku, který byl celý obložen dřevem a tudíž zde panovala ta správná atmosféra klidu a pohody, jsem si dopřála aroma masáž celého těla heřmánkovým olejem, který stejně jako všechny ostatní bylinné produkty pocházejí z domácí výroby. Do této doby jsem netušila, že oblast, kde jsem téměř vyrůstala, byla vyhledávaným bylinkářským rájem. Opět jsem se přesvědčila o tom, že místo, které má člověk za své není natolik objevené, jak by si zasluhovalo (stejné je to i s cestováním, kde obcházíme muzea a památky, aniž bysme znali ty ve svém okolí). Všechny produkty, které používají ve SPA areálu, je možno zakoupit na recepci hotelu. Aby toho wellness nebylo málo, tak jsme si s Angelinou, která mi onen večer dělala doprovod dopřály dvou hodinovou výřivku s vychlazenou flaškou prosseca, takže jsem přijela vylážněná na měsíc dopředu!

CGHJK

Collage_Fotor

jjjjjj

HHHH

U královsky prostřeného stolu jsme se všichni pozvaní sešly vlastně úplně poprvé. Někdo podvečer trávil procházkou zámecké zahrady, obdivováním květin, jiný zase relaxací ve SPA nebo venkovním bazénku nebo focením sám sebe, včetně všeho okolo… Tato povinnost mi odpadla i díky tomu, že jsem vedle sebe měla profesionálku z oboru – Mrs.BlackBeauty a tak jsem si užívala jídlo ještě teplé, nikoliv pouze skrz displej telefonu. Na stůl se poté servírovalo lanýžové risotto s parmazánem, holub na salátku, bílá rybička s celerem a jedlým kvítím nebo čokoládové pyré s meruňkovým kapáním – to vše bylo naprosto delikatesní! Ještě aby ne, když se v roce 2015 stala zámecká restaurace pátou nejlepší v ČR.

JIDLO

JIIIDLO)

OUTF

Dresscode tohoto večera byl #lindexloveyoursummer, což znamenalo povinný výběr z letní kolekce od Lindexu, což zase až taková psychycká újma nebyla, to si přiznejme narovinu. Tuto značku jsem si oblíbila především pro její  jednoduchý, uvolněný a elegantní styl za všech okolností. V mém šatníku by se dohledaly i starší kousky z loňských sezón, které ale ráda vyvětrám i přesto, že jsou za dávno za zenitem a to i za cenu, že jsem teoreticky i prakticky naprosto out! Tentokrát jsem sáhla po skládací proužkované sukni nad kotníky a pleteném ponču. Na nohy jsem nazula pohodlné bačkůrky TOMS a doladila vše šperky Trollbeads.

OOOO

Snímek obrazovky 2016-07-04 v 18.49.01

Závěr večera bylo povídání o legendách a bylinářské tradici Mcel a opekání špekáčků, čímž bylo léto slavnostně zahájeno! Před půlnocí jsme se ještě vypravili na místní pastviny na sběr vzácných bylinek za tmy a odnesly si je do zámeckých komnat, kde jsme si je daly pod polštář – prý se ve snu zjeví ten pan pravý. Tak já nevím, ale já jednoho doma už mám a sen si absolutně nevybavuji… Jediné co s jistotou mohu říci, že se mi spalo jako princezně na hrášku.  Příště se sice do vesničky na Nymbursku vrátím sice jako paní chalupy s číslem osmdesát sedm, ale ten čerstvý vzduch, který je tím receptem výborného spánku, budu mít také!

Snímek obrazovky 2016-07-04 v 18.48.41

Snímek obrazovky 2016-07-04 v 18.48.21

Foto credit: Angelina Nga Le

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *