LETEM SVĚTEM
Červen 13, 2016
ELEGA(NTNÍ)
Červen 20, 2016
Zobrazit vše

#THELOOK

Jak jsem se dostala do Harper’s Bazaaru a Cosmopolitanu? Jak jsem se octla v rukou jedné z nejlepších a nejoceňovanější kadeřnic v České republice Petry Měchurové? Začnu nejjednodušeji a nejstručněji, jak jen to jde. Jednoho krásného dne mi zazvonil mobil s nabídkou snů. Snad každá žena chce jednou v životě sedět na tzv. „důležité židličce“, okolo které běhá nejméně pět profesionálů z nějrůznějších zkrášlovacích oborů jako např. vizážistka, kadeřnice nebo stylistka. Já jsem se na onu pomyslnou židli posadila díky nabídce L’Oréal Professionnel. Byla jsem oslovena jako jedna z pěti ambasadorek, abych se podílela na projektu s názvem The Look, jehož cílem je představit velmi netradičním způsobem čtenářům různé evropské metropole – mě byl přiřazen Berlín. Ačkoliv jsem se před několika lety v tomto inspirativním městě procházela doslova pár hodin a i přesto jsem si stačila projít centrum a okolí, zajít na dobrou kávu i jídlo, projít několik galerií a asi nikoho nepřekvapí, že mě neminuly ani nákupy! Na malou chvíli se tedy proměním ve vašeho průvodce a pokusím se vás nakazit náladou, kterou toto nezávislé, kulturou protkané a módou poblázněné město na mě dýchlo. A protože by pouhé slovo bylo nuda (ostatně všemožné tipy a rady se dočtete i na internetu nebo v průvodcovských příručkách), tak vás snad přesvědčí i můj look, který jsem za pomocí oněch zmiňovaných profesionálů dala dohromady.

25342106053_0bd58154bd_k

15.03

Vcházím do akademie L’oreal professionnel a rozkoukávám se. Mým očím se naskytně pohled na vcelku prostorný loft, který je laděn do světlých barev a dominují mu velká prosklená okna, které zároveň slouží jako stěny, které oddělují chvat i chaos každodenní rutiny pracujících občanů spěchajících ulicemi přažské části Anděl od této beauty oázy.

15.15

Plním si pusu výborným veganským salátkem a když si dávám zrovna největší kus kozího sýra do úst, přišine se ke mně usměvavá paní. Nenucená konverzace o hereckém životě a jejích dětech ve mě vyvolala příjemný pocit, že mám na place spojence a že se bude jednat o příjemně strávené odpoledne. Až po chvíli se dozvídám, že jde o „ONU“ Petru Měchurovou. Sympatie přeskočily. Zjišťuji, že její úsměv od ucha k uchu je jejím odzbrojujícím charakteristickým znamením.

15.39

Společně se stylistkou vybírám outfit, který nejvíce dle mého vystihuje Berlín a jeho retro opar. Samozřejmě se k tomuto zadání nehodí nikdo více, než Zuzana Kubíčková, z jejíž kolekcí dýchá hravost, ženskost a vintage duch. Podezírám jí z toho, že nám zrzkám tak trochu nadržuje, protože tvoří v zemitých barvách, které nám úžasně padnou!

25970723245_8b0ed3b3a6_k

15.45

A jde se na to! Zasedám za mycí pultík, kde zažívám tu nejlepší masáž hlavy, které se mi doposud dostalo! Mé myšlenky sklouzávají k jedinému: „Kéž bych se to také naučila a mohla touto jedinečnou technikou umýt hlavu i svému milému. Hned by zajisté mě miloval o něco více!“ Kromě toho si užívám i úžasné vlasové péče z řady Mythic Oil.

uugh

15.58

Petra použije na vlhké vlasy první kosmetický produkt s názvem Hollywood Wawes, který má dodat vlasům přirozený lesk a zdravý objem. Poté mi začne vlasy foukat do hladka, čímž si ulehčuje následující práci – zabrańuje se rozlítaným, čerstvě umytým vlasům

25849918472_5ef7e97616_k

16.15

Prosušené háro posléze napudruje produktem Super Dust, který vlasům dodává objem a zmatní je, což zjednoduší manipulaci s vlasama, které nekloužou a drží. Začíná se pracovat na účesu alá retro bobíky, který se stal populární i na módním poli (zahlédnout jste jej mohli i na molech Fashion Weeků).

16.35

K fixaci účesu Petra Měchurová používá vlasový sprej s názvem Fix Design, který vlasy neslepí, ale pouze jemně popráší a zajistí tak tedy spolehlivou lokální fixaci. Po konečných úpravách a necelé hodině je účes i s mytím a foukáním hotov a garantuji vám, že ho zvládnete doma i vy sami! Stačí pouze použít správné produkty, na které je spoleh a zapojit svého kreativního ducha.

Collage_Fotor

16.50

Po lehkém jarním make upu a zamaskování drobných vad na kráse se jde na finální krok, kvůli kterému tady ostatně také jsem – fotka k rozhovoru! Stoupnu si před bílou stěnu, vezmu si kufřík s mými věcmi, které mám připravené na výlet do Berlína a pak už vidím, respektive nevidím, protože mě oslní blesk z deštníku opodál. „To byla jen zkouška“ ozve se z druhé strany barikády a potom slyším radostné vyjeknutí produkce, která si snímek velmi pochvaluje. Na té druhé straně stojí fotograf, na kterého jsem se obzvláště těšila, protože jeho fotky a práce patří k jedněm z nejlepších u nás – alespoń co se týče fashion tématiky. Matuš Toth. Možná i proto nepotřebuje příliš pokusů a fotku má hned na první zkušební pokus…

16.41

Bohužel ta úžasná práce všech byla asi natolik perfektní, že jsem byla s focením hotova asi za pět minut čistého času. Nevadí! I tak jsem si to hýčkání náramně užila. Už se nemůžu dočkat, až uvidím výsledek a také na to, až si tento roztomilý, lehce ulítlý, extravagantní účes vyzkouším na vlastní ručičky! Sice asi nebudou tak zručné, jako ty Petřiny, ale myslím si, že mi dopomůžou ke kýženému výsledku profesionální produkty, které si sebou odnáším jako suvenýr.

25849782342_0e63bdcdf3_k

17.00

Odcházím s hvězdným manýrem a míněním, že musím něco pořádného v nejbližší době dokázat, abych mohla co nejdříve znovu usednout na onu zkrášlovací židličku. Stala jsem se závislá na profesionální péči – a kdo z nás ne? Uklidňuji se pocitem, že v tašce alespoň mám ty produkty od L’OREAL professionel.

Historicky poprvé se na vás obracím s prosbou o komentář pod tímto článkem, protože se tímto okamžikem zapojuji, společně s dalšími pěti blogerkami, do soutěže o víkendový pobyt ve městě módy – Paříži! Součástí tohoto úžasného výletu je i návštěva Institutu L’Oreál, takže se jedná o skutečně exkluzivní zážitek! Nikdy jsem vás příliš nevybízela k tomu, abyste mi něco likovali, sdíleli nebo snad komentovali, ale tentokrát nemůžu jinak, než udělat vyjímku. Za každý komentář a podporu do 15.7. předem mnohokrát děkuji!!!

Foto credit: Angelina Nga Le

6 Comments

 1. Gabriela Janouskova napsal:

  Clanek i Tvuj look mne moc zaujal.Velmi originalni👍.

 2. Lenka H. napsal:

  Tvoje články mě baví!

 3. Kristina napsal:

  Nice 🙂

 4. Kristina napsal:

  Nice job 🙂

 5. Gabriela N. napsal:

  Přeju ať ten výlet vyhraješ, moc hezký outfit:-)

 6. Veronika napsal:

  Moc pěkné! Držím palce! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *