JAK SE NEPOTKALI
Listopad 12, 2017
NÁHODNÁ SETKÁNÍ
Prosinec 27, 2017
Zobrazit vše

TUTOVKY

Máme za sebou tři adventy a tak je už skutečně nejvyšší čas přemýšlet o tom, čím obdarujeme naše nejmilejší (tedy pokud jste ta ještě neučinili). Ve výsledku jde stejně o to si o svátcích odpočinou, potkat se s nejbližšími a potěšit se navzájem dobrým jídlem, ale i nápaditými dárky. Takže žádné hysterčení! Přicházím proto s pár tutovkama, které zaručeně nezklamou a zaujmou příčky těch nejoblíbenějších dárků letošních Vánoc! ŠŤASTNÉ A VESELÉ… A nezapomeňte se pochlubit svou nadílkou. 🙂

Velkou klasikou jsou hodinky – o to větší, když jsou stylové a nadčasové! Česká značka Esoria přichází s minimalistickou kolekcí, která potěší každou ženskou duši. Když se prolistujete eshopem, objevíte k tomu také doplňky jako kabelky, peněženky nebo náramky – místo stvořené pro muže, které rádi dělají nežnému pohlaví radost a přichází s něčím neokoukaným.

Aromatická lampa je dárek, který ocení každý, kdo si zakládá na provoněném domově s útulnou atmosférou. Když se k tomu ještě přidá čistící funkce vzduchu, zdá se být Lampe Breger dokonalým dárkem, který zaručeně nestrčíte do šuplíku! Katalytické lampy se staly velmi populárním designovým doplňkem, ale také díky schopnosti zbavit vzduch nežádoucích bakterií i nečistot bez nežádoucího kouře nebo zplodin. Všechny interiérové vůně jsou připravovány rukou nejzkušenějších mistrů parfumérů! U nás jsou k nalezení v prodejnách Potten&Panen.

jSOU DVĚ VĚCI, KTERÉ NĚPŘESTANOU DĚLAT ŽENÁM RADOST

Nikoho přeci nezklamete tím, že mu nadělíte kvalitní parfém, který nějaký ten měsíc vydrží a ještě potěší čichové buňky nejen obdarovaného, ale i jeho okolí… Kromě toho, že považuji za stálici Chloe, která se každý rok rozšiřuje o nové příchutě, tak jsem v poslední době propadla unisex pudrovým vůním, které můžete používat v páru. TIP! Vyzkoušjte vůni v parfémovaném olejíčku.

Kromě úsměvu by každou ženu měl zdobit hezký šperk. Zlatnictví Eppi kloubí trendy s tradičním řemeslem a kvalitu výrobků dokazuje i tím, že se na zakoupené zboží vztahuje doživotní záruka. Na své stránce 75 důvodů, proč nakupovat právě Eppi mě pobavili i tím, že dokáží vytvořit jakýkoli produkt na základě fotky, pouhé představy nebo dokonce jen nákresu na ubrousku. Navíc dáreček zahrnuje luxusní balení zdarma ke každému šperku! Já osobně mám už dva šperky (náramek a prsten), které nosím jako mé „oblíbenkyně“. Minimalistické skvosty, ve kterých je uloženo nejen umění designéra, ale i řemeslo skutečných profesionálů! 

Naprostá nutnost je najít pod stromkem alespoň jednu knížku, protože bez čtiva by to nebyly ty pravé Vánoce! Navíc dobrá kniha se vždy hodí – ať už na dovolenou, do tramvaje nebo do kutlochu, když máme líný nebo volný den! Já jsem nedávno dočetla „Šťasný Lucky“ od Sandry Brown, kterou jsem zhltla na jeden zátah. Doporučuji také „Stehlíka“ a od Donny Tartt. Oba příběhy vás nenechají vklidu!

 

A ke čtivu patří něco dobrého a teplého za zahřátí. Čaj a kniha – to jde dohromady. Ze své vlastní zkušenosti doporučuji sypané kvalitní čaje Kusmi tea, které nabízí jak klasiku, tak sezónní či exotické příchutě.  Vyzkoušejte tradiční čaje jako je Earl Grey nebo English Breakfast anebo objevte překvapivé kombinace s krásnou vůní. TIP! Můžete obdarovat také DETOX řadou, která určitě po svátcích přijde vhod.

Debut Shop, mladší sourozenec zavedené Debut Gallery, který od letošního června sídlí v pražské Kaprově ulici, nově nabízí produkty dánské tradiční firmy Broste Copenhagen. Historie značky, jež je jednou z předních skandinávských značek sídlících, jak už název napovídá, právě v Kodani, sahá až do roku 1955. Dlouhá tradice ctí materiály a kvalitu zpracování typické pro skandinávské designové domy.

Sortiment Broste Copenhagen každoročně doplňují dvě nové kolekce zahrnující drobné dekorativní předměty, nádobí, nábytek, textil a koberce. Jejich vznik ovlivňuje severská tradice i aktuálními trendy.

Debut Shop do svého portfolia zařadil minimalistickou rustikální kolekci bílého porcelánového nádobí Salt, kterou lemuje jemná černá linka, kuchyňské doplňky z bílého mramoru a především kolekce designových příborů ve stříbrné, zlaté a černé barvě.

Pokud vás ani jeden ze zmiňovaných tipů nenadchnul, zkuste to trošku jinak! Nakupte vícero maličkostí jako například svíčku, ponožky,  ručně vyráběné mýdlo a oblíbenou kosmetiku vaší milované a nadělte jí dárek šitý přímo na míru! Vsaďte se, že vaše partnerka ocení všímavost, nápad i obsah dárkové krabičky a bude vás za to milovat.

NEJEN PRO MUŽE

Velký vysvětlovač je kniha, která potěší všechny malé i velké zvědavce. Autor Randall Munroe na jejích stránkách co nejjednoduššími slovy popsal velmi složité stroje, zařízení, události, jevy a procesy tak, aby to pochopily i malé děti. A tak se čtenáři dozví, jak a proč se na Mars vysílá vesmírné vozítko, co dělá s prádlem sušička, ale také třeba jak funguje americká ústava nebo proč Země není úplně kulatá. Každý vysvětlovaný předmět nebo proces doprovází názorná ilustrace s jednoduchými popisky a vysvětlivkami.

NETRADIČNÍ TIP NA ZÁVĚR

Dopřejte si speciální zážitek v pivovarech Plzeňský Prazdroj a Gambrinus – sami či s partou přátel! Chcete-li si na chvíli odpočinout od záplavy vánočních světýlek, přeplněných adventních trhů a sladké chuti cukroví či svařeného vína, vydejte se na prohlídku plzeňských pivovarů!  Důvěrně se seznámit se světoznámou legendou, pivem Pilsner Urquell, můžete v Pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde je pro skupiny přátel nebo kolegů připravena i unikátní týmová hra Cesta pivovarského tovaryše. Na nově otevřenou návštěvnickou trasu láká Pivovar Gambrinus. Čím více byste svou drahou polovičku chtěly potěšit, než právě výletem za pivem!

Foto credit: XperiaXZDual 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *