PLNOLETOST
Září 10, 2017
KRASOMILA
Září 28, 2017
Zobrazit vše

ZVRÁCENOST

Tak jsem zase tady. Odskočila jsem si tentokrát do bývalé Jugošky. Možná si někdo z vás vybavuje pro mě neuvěřitelně nedávnou dovolenou z omšelého hotýlku někde na březích řeckého Rhodosu, kde jsem ocenila kromě dvou taverniček a azurového moře i historické centrum hlavního města, které mi přišlo na rozdíl od hulákajících německých špuntů u bazénu, rozkošné. Mělo to svůj smysl i styl. Rok se s rokem sešel a tak vkládám svůj další neuvěřitelný příběh z další válící dovolené. Možná namítnete, že na dovolené se přeci jezdí odpočívat a nabírat ztracené síly, nikoliv však v mých představách.

Ode dnešního dne si omlátím o pusu jakýkoliv výhled či pouhé pomyšlení na tento typ dovolené, kterou tak ráda praktikuje moje maminka a vůbec se za to nestydí. Uznávám, že má o pár let navíc a poměrně jiný lifestyle, ale i tak říkám pohodlným dovoleným v resortech jedno velké NE. Alespoň prozatím.

Nevím, zda je to místem, kterému jsem za celý svůj dvaceti sedmi letý život nepřišla na chuť anebo štěrkovou pláž (a to je rozhodně ten lepší případ), kde si při všech plusech i čistotě moře nevyvrknete kotník neomaleným našlápnutím na šutr nebo nepozorností neobohatíte svou ctěnou nožku o bodlinu z ježka, v lepším případě vás nesmete ta jedna vlna, která vás na „egejském jezeře“ za ten den překvapí.

Styl místního DJ‘, který se snaží těch pár chudáků na pláži ohromit hulákajícím šišláním Bena Cristovaa o tom, že zažije to nejlepší léto svého života při pohledu na zadek nějaké šťastlivkyně, už vůbec nekomentuji. Fakt, že rodinná atmosféra hotelu je přátelská v mém případě to delírium v hlavě nezachrání. Dala jsem už šest šancí zemi, která občas skrývá krásné historické překvapení, azurový ráj v podobě Národního parku Krki a nabízí provoněný vzduch borovicemi, avšak nemůžu se zbavit pocitu, že jsem se nechala svést na cestu záludného kompromisu řečmi o tom, jak je Chorvatsko skvělé při rozhovoru s českými přáteli. Ano, slovo čeští přátelé volím záměrně. Představy a především styl cestování, ze kterého cítím, že slovo „dovolená“ je naplněno koupí plážové osušky v zářivých barvách, plavek v akci a pochvalování si all inclusive je naprosto odlišné od toho, co si pod cestováním představuji já.  Tato nadměrná spokojenost a pohodlnost mi vlastně strašně nevyhovuje. A tak pro někoho vysněná dovolená se pro mě rázem mění v utrpení, které odpočítávám pravidelnými dávkami Aperolu.

Dost.

Rozhodla jsem se utéct od dydžiny, rozložených stanů na pláži i chlóru v bazénu a vypravuji se na průzkum okolí. Držte palce – další šance se konat už nebude! Cikádám zdar.

Foto by XZ PremiumDual

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *