SEDMIHŮRKA
Leden 17, 2017
TRHLINA
Leden 27, 2017
Zobrazit vše

ZIMNÍ VEČERY

Večery jsou dlouhé a zima se vleče… Ideální čas na to shlédnout nakupený seznam filmů a seriálů! Pro mě osobně je přínosné a inspirující sledovat práci nejenom zahraničních produkcí, ale i tu naši českou. Jako herečka bych přeci jenom měla mít přehled, že… nicméně tady je můj seznam toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít! Pozvěte kamarády na promítání, udělejte popcorn, jednohubky nebo zdravé mňamky, otevřete flašku dobrého vína, zapalte svíčku a filmový maraton může odstartovat!

Rogue One: Star Wars StoryFandové Star Wars jásají! Po první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu, který vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol se plánují další dva díly! Celý svět sice nedávno oplakal úmrtí herečky Carrie Fisher, která ztvárnila legendární princeznu Leilu, ale producenti plánují její postavu zařadit i do nadcházejících dílů! Tak se nechme překvapit, jakým způsobem to udělají… Nicméně už nyní mohu prozradit, že v dalším díle se obejví můj oblíbenec Tom Hardy! Další obsazení můžete shlédnout zde.

Příchozí (Arrival)

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. Akční film, u kterého se budete trochu bát!

Místo u moře (Manchester by the sea)

Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. Dojemný film s neskutečným životním příběhem.

 

Noční zvířata (Nocturnal Animals)

Herečka Amy Adams zaplavila kina několika svými filmy a musím říci, že jeden je lepší, jak druhý! Příběh její filmov postavy Susan Morrow vás zaručeně dostane do kolen!  Hlavní představitelka má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující… Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal) – spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. Za výkon padoucha dostal letos britský herec Aaron Taylor-Johnson Zlatý Globe a myslím si, že už jen kvůli jeho výkonu stojí za to tento film shlédnout. 

Já, Mattoni (seriál na ČT) je životopisný dvanácti dílný seriál o osudech ambiciózního Heinricha Mattoniho, kterého ztvárňuje David Švehlík. Sekundují mu skvělý herci jako Tatiana Vilhelmová, Anna Geislerová, Taťjana Medvecká, Vladimír Kratina, Norbert Lichý nebo Vladimír Javorský. Příběh, který nám popisuje vyjímečný talent a šarm Mattoniho mě osobně pohltil nejenom kvůli překrásným kostýmům, výborným hereckým výkonům, ale i proto, že mám slabost pro dobové produkce. Seriál zasahuje dlouhý časový úsek od druhé poloviny 19. století až do roku 1910 a odehrává se nejen v karlovarském regionu, ale i v Praze, vídeňském Schönbrunnu nebo ulicích tehdejšího New Yorku.

Black Mirrors (seriál na Netflixu) je britský televizní seriál natočený Charliem Brookerem, který se zaměřil na spekulativně fiktivní, temné až satirické témata, která zkoumají moderní společnost, a to zejména s ohledem na neočekávaných důsledků nových technologií. Premiéra seriálu se uskutečnila v roce 2011 na britském Channel 4 a v září 2015 první sérii odvysílal Netflix.   Co se týče obsahu a struktuře programu, Brooker poznamenal, že „každá epizoda má jiný nádech, jiné nastavení, dokonce i jinou realitu Ale jsou to všechno o způsobu, jakým nyní žijeme.“ Tento seriál získal ohlas u kritiků a zaznamenala nárůst zájmu v mezinárodním měřítku, zejména v USA. Mě baví, že se jedná o seriál, který přináší s každým dílem jiný příběh, námět a zpracování tématu. Musím přiznat, že se pokaždé těším, jakou úlohu bude hrát mobilní přístroj nebo jiná technická vymoženost a někdy je to až překvapivě strašidelné.

Pustina je česká dramatická televizní minisérie režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Autorem scénáře osmidílného seriálu z produkce HBO je Štěpán Hulík. Seriál se odehrává ve vesnickém prostředí fiktivní obce na česko-polském pomezí. Obyvatelé Pustiny jsou postaveni před zásadní otázku, zda povolit těžbu v místních dolech. O tu má eminentní zájem nadnárodní těžařská společnost, která místním nabízí lukrativní peníze za jejich domovy. Starostka Sikorová (Zuzana Stivínová) proti prodeji pozemků bojuje, je ale do značné míry osamocena. Mnoho obyvatel vyžaduje referendum, čemuž se ona k nelibosti mnohých brání. Její 14letá dcera Míša zmizí, což může mít souvislost s politikou, nebo se zdivočelými výrostky z místního pasťáku. Světovou premiéru měl seriál na festivalu v Torontu v září 2016, kde byly uvedeny všechny díly. První dvě epizody byly uvedeny i na festivalu v Karlových Varech v červenci 2016. Televizní premiéra Pustiny byla odvysílána na stanci HBO a seriál se setkal s obrovským ohlasem. Mě bavila hudba, znělka, kamera, estetika a herecké výkony mých kolegů/přátel, na které jsem byla ohromně pyšná. 🙂 Konečně seriál an úrovní – světové úrovni!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *