ZUZANA OSAKO: CHTĚLA JSEM BÝT NÁVRHÁŘKA

PROBĚHLO: SHOOTING STARS NIGHT
Květen 8, 2015
OUTFIT OF THE MAY
Květen 11, 2015
Zobrazit vše

ZUZANA OSAKO: CHTĚLA JSEM BÝT NÁVRHÁŘKA

Zuzana Osako stihla za svůj doposavadní život to, co jiní nezvládnou ani za jeden celý! Z Moravy se přesídlila do Milána, potom do Japonska a nyní působí v Praze. Maluje denně – nejraději lidi. Za sebou má spolupráci na charitativním kalendáři, který zastřešila Táňa Kuchařová. Momentálně připravuje fólklorní projekt, kde zachycuje mimo jiné i krásy řemesel a módy. 

 

 

1383156_433827350060779_1795582030_n

 

 

  • Sleduji Tvůj kanál na Facebooku a nestačím se divit, kolik toho přidáváš – téměř každý den něco nového. Kolik obrázků průměrně namaluješ za týden?

 

Za týden, když budu počítat jakoukoli skicu, průměrně možná deset, někdy třicet… Především záleží, jaké v tom týdu dělám projekty. Někdy celý týden věnuji jedinému portrétu.

 

 

  • Ty jsi navzdry své touze a talentu začala ale úplně někde jinde – jako modelka v Miláně, kde jsi i nějaký čas úspěšně působila. Jaký to byl pocit v tak nízkém věku vyjet „do světa“?

 

V Miláně jsem zjistila, že nikdo nebere můj sen studovat tam návrhářství jako prioritu mého pobytu tam. Šlo o výdělky. Nestihla bych do školy vůbec chodit.

  • Také jsi se provdala do Japonska… Ty jsi evidentně nebyla ten případ, kterému se těžce opouští rodná zem?

 

Manžel se přiženil na Moravu, ještě jsem v té době studovala a v Japonsku jsme se dlouhodoběji usadili až po pěti letech manželství. V zahraničí bych tenkrát žila klidně, ale někde jinde. Stejně jako teď.

 

 

hgh

 

 

  • Ovlivnily Tě tyto zkušenosti v Tvé tvorbě?

 

Všechny podněty ovlivňují tvorbu. Japonsko a malba tuší, vycházející z principu zenu, mě technicky zformovala asi hodně výrazně.

 

  • Kde je pro Tebe doma?

 

Doma je teď v Praze.

 

  • Co maluješ nejčastěji?

 

Lidi.

 

  • Připravuješ nějaký ucelený koncept nebo se necháváš vést situací, intiucí a emocemi v dannou chvíli?

 

Dlouhodobě ilustruji módu, folklor a řemesla. Chci ukázat propojení, jednotný soubor, na podzim. Chci zmapovat co nejvíc řemesel, včetně houte couture jak u pražských designérů, tak při výrobě krojů. Mezitím připlouvají pořád nějaké projekty. Mám ráda i ty jednorázové, kdy si všechno řekneme, vytvoříme a celé je to jakoby jedním dechem.

 

 

484809_319255288184653_150773324_n_Fotor_Collage

 

 

  • Malovala jsi už spoustu známých tváří, vzpomeneš si, s kým se Ti spolupracovalo nejlépe?

 

Se Simonou Stašovou a Veronikou Fašínovou pracuji moc ráda. Obě velmi dobře ví, jak vypadají v danou chvíli, to mě baví.

 

  • Loni jsi dokonce představila projekt pro charitu, můžeš mi přiblížit oč šlo?

 

Kalendář 12ti portétů osobností, které pracují v oblasti módy v různých profesích. Projekt tak ukázal pozadí módy. MDLS přinesli rozhovor s každou portrétovanou osobou, jakýsi profesní portrét pro ty, které to zajímá. Originály portrétů byly vydraženy ve prospěch Nadace Táni Kuchařové, která pro kalendář pózovala jako jeho tvář. Byla to skvělá produkční zkušenost, při které se vytvořilo několik pro mě dnes zásadních pracovních přátelství.

 

  • Co naplňuje kromě malování Zuzanu Osako?

 

Naše tři děti, les kolem domu, rodina na Moravě a když má práce, kterou dělám, smysl.

 

 

 

Děkuji za rozhovor.

Foto Archiv Zuzany Osako

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *